Avalon » Serie komiksowe » Fall Of The Hulks Alpha » Fall Of The Hulks Alpha

Fall Of The Hulks Alpha

Fall Of The Hulks Alpha

"Meeting Of The Minds"

Postacie
Zapowiedź

M.O.D.O.K., Leader, Mad Thinker, Egghead, Red Ghost, Super-Apes oraz Doctor Doom. To oni tworzą sekretną organizację, która dokładnie analizuje wszelakie zwycięstwa i porażki w uniwersum Marvela, aby przygotować perfekcyjny plan, który w rezultacie doprowadzi do Fall Of The Hulks. To tutaj ujrzymy origin tej sekretnej organizacji, jak i poznamy w końcu odpowiedź na pytanie, który ze złoczyńców jest najmądrzejszy?

Cytat

Leader: "I imagined the army of superhumans scouring the planet had they known of the mental titans of this world convening, however sporadic. And this unparalleled brainpower could only have been brought together by a man with true vision. A leader."

Streszczenie

Lata temu, Olimpia - siedziba główna Eternals na Antarktydzie. Zuras, Thena oraz Ikaris, jak na Przedwiecznych przystało, zastanawiają się, jak ulepszyć nasz świat i pomóc ludzkości w walce z dziurą ozonową, a Makkari jak zwykle jest zabiegany i gdzieś się spieszy. Jednak Eternals są zupełnie nieświadomi, że ktoś niepostrzeżenie wdarł się do ich domu. To Intelligencia, grupa złożona z najokrutniejszych i najprzebieglejszych złoczyńców, wśród których byli Mad Thinker i jego Awesome Android, Egghead, Red Ghost i jego Super-Apes oraz Wizard. A ich liderem był nie kto inny jak sam Leader. To on powołał do życia tę grupę i skompletował jej skład w celu pozyskania starożytnej wiedzy zawartej w Bibliotece Aleksandryjskiej. Fragment tych zbiorów znajdował się pod opieką Eternals, w skarbcu Olimpii, a połączone siły i specyficzne umiejętności każdego z członków Intelligencii pozwoliły na wdarcie się tam i kradzież. Ich łupem padło wiele starożytnych zwojów z wiedzą tajemną oraz kilka co ciekawszych eksponatów, wśród których był i Hulk-robot, jakiego Eternals zostawili sobie na pamiątkę po stoczonej z nim walce [patrz Eternals #14-16 - BB]. Intelligencia wszystko, co zabrała, zastąpiła falsyfikatami, żeby nikt się niczego nie domyślił, i znikła równie niepostrzeżenie, jak się pojawiła.

Latveria, zamczysko Doctora Dooma. Jak się okazało, on również maczał w tym swoje brudne ręce. Intelligencia zawarła z nim umowę, robiąc z Latverii swoją bazę wypadową oraz miejsce spotkań. W zamian dzielą się oni z Doomem zdobytą wiedzą i przechowują u niego wszystkie skrypty i starożytne księgi, ale tylko je. Resztę fantów zatrzymują wyłącznie dla siebie.

Dzięki swoim nowym zdobyczom Intelligencia dowiedziała się, że kolejny fragment Biblioteki Aleksandryjskiej znajduje się w Wakandzie. Lecz infiltracja tego afrykańskiego państewka wymagała czasu i przygotowań. W międzyczasie Intelligencia zaczęła studiować zdobytą wiedzę i wykorzystywać ją na własne potrzeby. Zakulisowo testowali swoje nowe wynalazki i pomagali sobie nawzajem, a także innym losowo wybranym złoczyńcom, aby odwrócić uwagę od siebie i utrzymać istnienie swojej grupy w tajemnicy. Współpraca Intelligencii układała się wyśmienicie i razem wykonywali też inne misje, niezwiązane z Biblioteką Aleksandryjską. Między innymi włamali się do siedziby Projektu Pegasus i próbowali zdobyć Nth Projector, urządzenie umożliwiające przemieszczanie się między alternatywnymi wymiarami. Ale spóźnili się, maszyna przepadła, a siedziba była zniszczona, kiedy przybyli [patrz "The Saga Of Project Pegasus!" Marvel Two-In-One #53-58 - BB]. Później jeden z członków Intelligencii, Egghead, zginął [patrz Avengers #229 - BB ] i trzeba go było zastąpić, aby w pełni wykorzystać potencjał grupy. Doom wciąż nie chciał do nich dołączyć. Wywyższając się, wolał trzymać się na uboczu i pełnić rolę gospodarza, więc Leader zwerbował MODOKa.

Jakiś czas później, Intelligencia w nowym składzie wdarła się do Wakandy i z małymi problemami, ale udało im się zdobyć kolejny fragment zbiorów aleksandryjskich. I ponownie z entuzjazmem zabrali się do testowania i eksperymentowania w Latverii. Podczas jednej z takich zabaw, z energią tachionową, przypadkowo zwrócili uwagę wszechpotężnej istoty, jaką jest Beyonder, co w ostateczności doprowadziło do Secret Wars. Maczali też palce w symbioncie, jakiego Spider-Man przywlókł ze sobą z Battleworldu [patrz Secret Wars - BB]. Znacznie później, podczas plądrowania zapomnianej i opuszczonej już Edwards Air Force Base, lepiej znanej jako Desert Base, MODOK i Leader odnaleźli zamrożone w komorze hibernacyjnej ciało Betty Ross. Obydwaj uznali, że kobieta może im się jeszcze przydać, więc zabrali ją ze sobą.

Czas mijał, a Intelligencia wciąż zgodnie współpracowała. Nawet Doom nie dawał im się zbytnio we znaki, co więcej, pewnego dnia podzielił się informacjami. Przypadkowo odkrył, że najwięksi bohaterowie Marvela chcą wystrzelić Hulka w kosmos [patrz Planet Hulk - BB] i czym prędzej podzielił się tą informacją z Leaderem. To mocno wstrząsnęło wielkogłowym złoczyńcą. Leaderowi nie spodobało się, że ktoś rozprawia się z jego arcywrogiem, ale szybko doszedł do wniosku, że zielony olbrzym i tak pewnie powróci z wygnania. Później nastąpiła wojna domowa pośród superbohaterów oraz śmierć Kapitana Ameryki [patrz Civil War - BB] i wszyscy byli zbyt zajęci, aby zwracać uwagę na poczynania złoczyńców. A ci wciąż knuli i nawet rozważali poszerzenie swoich szeregów. Jednym z kandydatów miał być niejaki Amadeus Cho, lecz szybko porzucono ten pomysł.

W końcu, po latach współpracy, przyszedł czas na zdobycie ostatniego fragmentu Biblioteki Aleksandryjskiej. Znajdował się on w Atlantydzie, pod czujnym okiem Namora. Mimo to Intelligencia wykorzystała wewnętrzne niesnaski podwodnego królestwa i zdobyła upragnione artefakty i zwoje. Zrobili to w samą porę, tuż przed tym, jak Atlantyda została zniszczona [patrz Sub-Mariner vol. 2 #1-6 - BB].

Po tej misji, Intelligencia triumfalnie powróciła do Latverii, świętując swój ostateczny sukces, czyli zdobycie całej starożytnej i tajemnej wiedzy zawartej w Bibliotekach Aleksandryjskich. I wtedy, ku zaskoczeniu wszystkich, Doom ich zdradził. Jak tylko wszystkie zbiory znalazły się w jego zamczysku, zaatakował członków Intelligencii i rozkazał ich wygnać swoim sługom i robotom. Wybuchła istna wojna, lecz nim zdążyliśmy poznać jej finał, Leader już go przewidział i nie widząc szans na zwycięstwo z Doomem w jego własnym zamczysku, opuścił swoich towarzyszy, którzy wciąż kontynuowali walkę. To był koniec Intelligencii. Po tym zajściu, grupa się rozpadła i straciła dostęp do wiedzy zawartej w Bibliotekach Aleksandryjskich. Przynajmniej tak się zdawało...

Jakiś czas później. Leader zaszył się w jednej ze swoich tajnych kryjówek, aby przemyśleć swoją ostatnią porażkę. Wszystkie jego wspaniałe plany związane z Bibliotekami Aleksandryjskimi spaliły na panewce. Lecz pewnego dnia nawiedził go MODOK i zapowiedział, iż to jeszcze nie koniec. Wszystko, co Leader przewidział, powoli się sprawdza i wkrótce Hulk powróci na Ziemię [patrz World War Hulk - BB]. Jeszcze potężniejszy i wścieklejszy niż kiedykolwiek, co złoczyńcy mogą wykorzystać. Podczas swojego członkostwa w Intelligencii, MODOK zdążył poznać tajniki kosmicznej energii i za pośrednictwem satelitów planuje naświetlić nią Hulka. Ale potrzebuje eksperta, jakim jest Leader, bo powstała w ten sposób moc będzie mieszanką opierającą się głównie na promieniowaniu gamma. Później wystarczy tylko znaleźć jakiegoś ochotnika, którego będzie można łatwo kontrolować i który zgodzi się na współpracę, i przelać na niego całą powstałą w ten sposób moc. MODOK chce stworzyć własnego, nowego, czerwonego Hulka. A kiedy to się stanie, wszyscy wrogowie Intelligencii poznają ich gniew.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również kilka minibiosów członków Intelligencii. - BB]
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Fall Of The Hulks Alpha Fall Of The Hulks Alpha Fall Of The Hulks Alpha Fall Of The Hulks Alpha Fall Of The Hulks Alpha Fall Of The Hulks Alpha Fall Of The Hulks Alpha Fall Of The Hulks Alpha Fall Of The Hulks Alpha

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.