Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #604

Thor #604

Thor #604

"Latverian Prometheus" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Czy Doctor Doom przekroczył linię? I jaką rolę odegrał Loki w planie Dooma? Co Loki wie... i kiedy? Teraz, Thor zmierza do Latverii, aby usiąść z Doomem i w spokoju porozmawiać o swoich uczuciach. Co oznacza, że dostaniemy ogromną bitwę, w której udział wezmą magiczne młoty i superzbroje.

Streszczenie

Kelda wśród błyskawic i strug deszczu podlatuje do zamku. Na jednej z wież oczekuje ją Doom. Bogini żąda informacji o miejscu przebywania Lokiego. Władca zamku odpiera, że jego byłego sojusznika już tu nie ma. Dziwi się tylko, dlaczego interesuje ją mizerne życie jakiegoś śmiertelnika. Powoduje to złość kobiety, która poraża przeciwnika błyskawicą. Okazuje się, że to był tylko robot, do którego podłączone były jakieś kable. Kelda podąża ich śladem w głąb wieży. W komnacie poniżej z zaskoczenia za gardło łapie ją kolejny robot. Doom wyjaśnia jej, że chce posiąść ich moc. Jej błyskawica lekko zasiliła jego maszynę, ale on potrzebuje więcej. Robot wyrywa bogini serce.

Donald rozmawia przez komórkę z Jane. Ta jest wściekła, że mężczyzna dał się zranić. Musi pamiętać, że nie jest Thorem i jest śmiertelny. Teraz musi chodzić o lasce, ale równie dobrze mógł umrzeć. Nie powinien się zadawać teraz z Asgardczykami, ponieważ oni przyciągają kłopoty. Blake zapewnia ją, że da sobie radę i dziękuje za podsunięcie pomysłu.

Heimdall dmie w swój róg. Dzięki temu wszyscy wojownicy Asgardu usłyszą wezwanie do boju. Liczenie wojsk wykazuje, że brakuje 24 wojowników. Balder przeprasza Tyra. Powinien wcześniej posłuchać jego ostrzeżeń. Bóg wojny jest zdenerwowany nieobecnością Thora. Heimdall tłumaczy to tym, że jako Blake może on nie słyszeć wezwania rogu. Balder nie ma czasu się tym zajmować. Wzywa swoje oddziały do ataku na zamek.

Blake siedzi w restauracji prowadzonej przez Warriors Three. Dzwoni do Mr. Fantastica, aby dowiedzieć się, czy dowiedział się czegoś, badając szczątki robota. Ich rozmowę przerywa mały wypadek w laboratorium F4. Z jego powodu musi interweniować Thing, który musi przegnać jakiegoś potwora z powrotem do jego wymiaru. Blake chce się dowiedzieć, ile osób na świecie dysponuje technologią, która mogła posłużyć do zbudowania maszyny. Takich osób jest 44, ale tylko sześć z nich byłoby w stanie tak pozacierać ślady, aby nawet Reed nie mógł się niczego dowiedzieć. Blake już chyba wie, kto wysłał robota.

Balder przemawia do swoich wojowników zebranych wokół wielkiego ogniska. Przerywa mu pojawienie się Lokiego. Ten natychmiast zostaje pojmany. Bóg podstępu tłumaczy się, że nic nie wiedział o morderczych zamiarach Dooma. Został przyprowadzony na miejsce kaźni Endrika nie wiedząc, co zastanie. Doom myślał, że spodoba mu się to okrucieństwo, ale on był tylko świadkiem tych wydarzeń. Próbował powstrzymać łotrów wysłanych za Billem, ale nic nie wskórał i sam ledwo uciekł. Balder mu nie wierzy i chce go skazać na śmierć. Loki zasłania się jednak prawem. Aby skazać księcia, musi się zebrać rada. Do tego czasu będzie więźniem. Kiedy strażnicy wyprowadzają więźnia, Barda pyta Heimdalla, gdzie jest Kelda. Ten odpiera, że widzi ją w zamku w kałuży krwi.

Armia Asgardu podchodzi pod mury zamku. Na blanki wychodzi Doom, aby powitać atakujących. Ma dla nich małą niespodziankę Z cienia za nim wychodzą przemienieni w cyborgi zaginieni Asgardczycy. Potwory rzucają się na swoich byłych ziomków z okrzykiem "Hail Doom". Atakujący mają opory przed walką ze swoimi, ale Balder stwierdza, że nie mają wyjścia i rusza do ataku. Doom patrzy z murów na walkę, kiedy nagle za nim ktoś potępia jego działania. Kiedy dyktator się odwraca, za nim stoi Thor z podniesionym młotem.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thor #604 Thor #604 Thor #604 Thor #604 Thor #604 Thor #604 Thor #604 Thor #604

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.