Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #31

Nova vol. 4 #31

Nova vol. 4 #31

"Most Wanted"

Postacie
Zapowiedź

Nova ściga swojego przyjaciela Darkhawka i podąża za nim do Wyrwy, najniebezpieczniejszego obecnie miejsca we Wszechświecie.

Cytat

Nova: "It's decision time, Darkhawk. You gotta ask yourself... ketchup or mustard?"

Streszczenie

Rok temu, dwa dni po zakończeniu inwazji Skrullów. Nova przysiada się do Darhawka, proponując mu hot-doga. Pyta go, czy wszystko w porządku, bowiem siedzi na dachu sam, obserwując cieszących się ludzi. Ten odpowiada, że ci ludzie na dole kochają Novę, kochają jego kadetów. Uważa, że Rider jest prawdziwym bohaterem. Rich twierdzi, że nie tylko dzięki niemu ludzie mogą dzisiaj żyć i zajadać się hot-dogami. Tłumaczy, że Chris w równym stopniu jak on przyczynił się do pokonania Skrullów. Powell twierdzi jednak, że jest bohaterem drugiej kategorii, którym zawsze był i zawsze będzie. Nigdy nie będzie tak rozpoznawalny jak on. W odpowiedzi Nova przypomina mu, że walka z Annihulusem to nie był piknik. Ostrzega go również, by uważał na to, czego sobie życzy.


Wiadomość wysłana z polecenia Imperatora Kallarka informuje o poszukiwaniach bardzo groźnego przestępcy, oskarżonego o zdradę i zabójstwo Lilandry Neramani. Imię zbiega: Darkhawk.


Planeta Shard, teraźniejszość. Nova prosi o wyłączenie przekazu Kallarka, bowiem doprowadza go on do szału. Worldmind przestrzega Ridera, że planeta zapada się w Wyrwę. Irani zaczyna mu przedstawiać dokładne szczegóły. Ten przerywa jej, domyślając się, że planeta rozpadnie się i nie będzie to przyjemne. Nie zamierza jednak zostawiać na niej Darkhawka, jak i nie uwierzy, że jego przyjaciel jest mordercą. Nagle Darkhawk przelatuje obok niego. Nova melduje, że Powell porusza się z prawie czterokrotną prędkością światła oraz że jego zbroja jest wyraźnie zmodyfikowana od ostatniego spotkania. Próbuje nawiązać z nim kontakt, Chris jednak nie odpowiada. Rider rusza za nim w pogoń. Trafiają do ośnieżonego kanionu. Worldmind przestrzega go, że struktura tego kanionu jest niestabilna a strumień jego Nova Force tworzy falę, która doprowadzi do zapaści. Czyli jak stwierdza Rich, po prostu wszystko może mu się zawalić na głowę. Co też następuje, a on musi się ratować unikami. Dopiero wtedy Darkhawk go zauważa. Już po chwili oboje zaczynają się szarpać a Rider zastanawia się, jak to możliwe, że może on zmieniać swoją zbroję w dowolnej chwili. Chris tłumaczy, że Rich nie wie wielu rzeczy o nim oraz tego co zrobił. Próbuje uciec. Nova stwierdza, że ucieczka nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.


Sześć godzin wcześniej. Fraktur narzeka, że byli Centurionami, a teraz znów są kadetami. Tre i Morrow tłumaczą jej, że zgodzili się pomóc odbudować korpus i dlatego mają przejść dodatkowy trening. Ta jednak nie może zrozumieć, dlaczego zostali pozbawieni Nova Force oraz mają używać jakiś głupich zabawek podczas treningu. Philo wyjaśnia, że ta zabawka to "laska bitewna", xandariańskie narzędzie treningowe, a dostęp do Nova Force został im odcięty do czasu aż nauczą się nią posługiwać. Fraktur zwraca się do Ridera, by zakończył tą farsę. Ten tłumaczy, że Centurion Philo ma duże doświadczenie i dlatego jest ich nowym przełożonym od musztry. Philo przedstawia swoją propozycję. Jeśli uda się Fraktur chociaż raz go uderzyć, powróci do roli Centuriona. Nie zastanawiając się długo, atakuje go. Bezskutecznie. Uderzenie ogonem również bez powodzenia. Gdy ma zadać kolejny cios nagle nieruchomieje. Philo tłumaczy jej, że została otoczona silnym polem grawitacyjnym i teraz jest zbyt ciężka, by się poruszyć. Fraktur stwierdza, że to niesprawiedliwe. Philo wyjaśnia, że to życie jest niesprawiedliwe, jego trzydziestoletnie doświadczenie nad nią jest niesprawiedliwe, po czym powala ją pociskiem grawitacyjnym stwierdzając, że to jest bardzo niesprawiedliwe. Reszcie wyjaśnia, że jest to powinni to umieć wykonać podczas snu a inne będą ćwiczyć za pomocą lasek bitewnych. Philo pyta Ridera czy o takim treningu myślał. Zaskoczony Rich odpowiada mu, by kontynuował.


"The Resolute Duty" zbliża się do planety Shard. Worldmind informuje Ridera, że planeta za kilka godzin zostanie wciągnięta w głąb Wyrwy, na szczęście jest ona niezamieszkana, nie licząc ekipy archeologów z Kree, którzy zostali ewakuowani kilka tygodni temu. Według doradców Shi'ar właśnie na tej planecie ma się ukrywać Darkhawk. Worldmind zastanawia się czy Rich jest pewny niewinności Powella. Ten odpowiada, że w stu procentach. Postanawia zostawić ich pod opieką Philo.


Obecnie. Nova przekonuje Chrisa do rozmowy. Ten pyta się Ridera, czy naprawdę wierzy, że mógłby zabić Lilandrę. Ucieka, bowiem nikt by mu nie uwierzył. Rich przypomina mu, że znają się od czasu New Warriors i chce mu pomóc. Nagle z wnętrza planety wyłaniają się ogromne macki, a wraz z nimi niezliczona ilość stworzeń przypominających insekty. Worldmind informuje, że "to coś" wydostało się z Wyrwy. Nova nakazuje pozostać wszystkim na statku. Sam wraz z Darkhawkiem rusza na pomoc archeologom z Kree, którzy nie mogą opuścić planety. Na miejscu okazuje się, że brakuje archeologa prowadzącego wykopaliska, bowiem przebywa on nadal w katakumbach. Rider kieruje wszystkich do kapsuły ratunkowej i zabiera w kierunku statku. Chris wyrusza po ostatniego naukowca. Ten słyszy nawoływania Powella i pyta co się dzieje. Niespodziewanie obok niego pojawia się tajemniczy kryształ, który podświadomie przemawia do niego i sprawia, że naukowiec sięga po niego.


Wyższa atmosfera. Nova każe przenieść kapsułę na statek, sam wraca po Chrisa. Robbie ostrzega go, że planeta w każdej chwili może się rozpaść. Rider dostrzega Darkhawka i pyta czy odnalazł przywódcę. Ten strzela w niego i odpowiada, że znalazł to czego szukał. Powell odnajduje Ridera, który atakuje go, pytając czy tak mu się odpłaca za pomoc. Chris tłumaczy mu, że to nie on do niego strzel tylko Raptor. Wyjaśnia, że istnieje całe ich bractwo i że to oni są odpowiedzialni za śmierć Lilandry. W tej właśnie chwili pojawia się Raptor i strzela w nich obu.


Worldmind informuje, że właśnie straciła sygnał Novy. W tej samej chwili planeta Shard ulega zniszczenia w wyniku potężnej eksplozji. Centurion Philo oznajmia, że właśnie stracili Novę Prime.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Nova vol. 4 #31 Nova vol. 4 #31 Nova vol. 4 #31 Nova vol. 4 #31 Nova vol. 4 #31 Nova vol. 4 #31 Nova vol. 4 #31 Nova vol. 4 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.