Avalon » Serie komiksowe » Punisher vol. 2 » Punisher vol. 2 #11

Punisher vol. 2 #11

Punisher vol. 2 #11

"Franken-Castle" - part 1

Postacie
Zapowiedź

W środku miasta zapomniana istota odnajduje zwłoki w znanym nam stroju. Frank Castle nie żyje. Czym dokładnie jest Frankencastle? Zapraszamy na największy pojedynek Punishera w jego życiu po śmierci.

Streszczenie

Wyspa Potworów. Wszelkiej maści monstra uciekają w popłochu przed nagonką. Wiele z nich jest rannych, są w śród nich także dzieci. Ścigają ich myśliwi ubrani w zbroje samurajów. Jeden z potworów postanawia osłaniać odwrót swoich pobratymców. Jego prześladowcy szybko sobie jednak z nim radzą przy pomocy nowoczesnej broni. Podczas walki wykrzykują hasła o zabiciu wszystkich potworów i oczyszczeniu Ziemi. Po walce przez komunikator dowódca myśliwych zdaje raport swojemu szefowi. Ich następna misja będzie miała miejsce w Nowym Jorku.

Tymczasem w Wielkim Jabłku Henry odzyskuje przytomność w koszu na śmieci. Na swojej desce dolatuje na miejsce walki Punishera z H.A.M.M.E.R. Kiedy dociera na miejsce, jest świadkiem ćwiartowania Franka. Nie może mu jednak pomóc, ponieważ zauważają go agenci na gliderach. Chłopak musi uciekać pod silnym ostrzałem. Przeciwnicy nie ścigają go jednak za długo, ponieważ przyszedł nowy rozkaz: pozbierać części ciała Punishera i wrócić do bazy. Dwójka agentów znajduje szczątki bohatera w pobliżu wejścia do kanałów. Są tam jednak także małe potworki, Moloidy, które zabierają ciało i uciekają do tuneli. Ludzie muszą wykonać rozkaz i ruszają w pościg. Niestety nie trwa to długo, ponieważ w obronie maluchów staje Man-Thing, który szybko zabija agresorów.

Jakiś czas później Frank powoli odzyskuje świadomość. Kiedy się budzi słyszy jak dwie osoby kłócą się o sposób obrony potworów przed ludźmi. Kiedy odzyskuje ostrość, okazuje się, że to Morbius i Werewolf By Night. Okazuje się, że kłótnia ma miejsce podczas operacji Punishera. Pacjent zaskakuje swoich lekarzy i zrywa się z łóżka. Zaczyna rozróbę. Po chwili na nogach jest tylko wampir, który przyciśnięty do muru wskazuje swojemu pacjentowi lustro i krzyczy, że o uratował bohatera. Castle widzi w lustrze potwora złożonego z jego ciała i części mechanicznych. Całość wygląda prawie jak Frankenstein. Ten widok szokuje Frankencastle'a. Wybiega wzburzony na zewnątrz, demolując wszystko wokół. Temu widowisku przyglądają się pozostali mieszkańcy miasta potworów. Kiedy Living Mummy wita bohatera w ich rodzinie, Frank przypomina sobie ostatnie wydarzenia i wpada we wściekłość. Wbiega do kościoła, gdzie księdzem jest monstrum z lawy. Castle w szale zaczyna demolować świątynię. Pastor próbuje go uspokoić, ale nie udaje mu się. Zmusza go to do działań bardziej radykalnych. Cała podłoga zmienia się w lawę, a następnie w wielkiego potwora, który chwyta bohatera. Na szczęście na miejsce dociera Morbius, który wykrzykuje, że Punisher nie odpowiada za swoje czyny, ponieważ nie jest jeszcze skończony i jego mózg nie funkcjonuje prawidłowo.

Chwilę później, kiedy operacja zostaje dokończona, przychodzi czas na parę wyjaśnień. Frank, aby móc rozumnie funkcjonować, musi zażywać specjalne tabletki co 12 godzin. W innym przypadku znów stanie się prymitywną bestią. Całe to zamieszanie jest wynikiem ostatniego polowania na potwory. To miasto to ich ostatni bastion i potrzebują kogoś z doświadczeniem wojskowym, kto przygotuje ich do obrony. W imieniu wszystkich bezbronnych i nikomu nie przeszkadzających potworków Morbius prosi bohatera o pomoc. Ten jednak odchodzi.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher vol. 2 #11 Punisher vol. 2 #11 Punisher vol. 2 #11 Punisher vol. 2 #11 Punisher vol. 2 #11 Punisher vol. 2 #11 Punisher vol. 2 #11 Punisher vol. 2 #11 Punisher vol. 2 #11 Punisher vol. 2 #11 Punisher vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.