Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #603

Thor #603

Postacie
Zapowiedź

Ludzie z Asgardu są osłabieni, podczas gdy Loki planuje mieć zatruty owoc. W Latverii Balder i jego lojalni zwolennicy mają dom dzięki łasce Victora von Dooma. W wielkim świecie Thor i jego przyjaciele błąkają się na wygnaniu bez kraju. Podczas, gdy Loki obmyśla ostatnie ruchy... Czy duch samego Asgardu zostanie zniszczony?

Streszczenie

Thor i Sif podziwiają wschód słońca. Kobieta przestała już wierzyć, że znów będą razem, ale jej serce nie straciło nadziei. Teraz wypytuje się o kłopoty ukochanego w Asgardzie. Thor jest smutny z tego powodu, ale musi odstawić swoje uczucia na bok, aby mu nie przeszkadzały. Teraz muszą się zatroszczyć o jej życie na Ziemi. Zaprowadzi ją do miejsca, które chwilowo nazywa domem.

Warriors Three idą ulicą Broxton. Pod barem spotykają tutejszych mieszkańców, którzy są zdziwieni ich obecnością – podobno Asgardczycy odeszli. Okazuje się, że lokal jest zamknięty, ponieważ Bill odszedł z Keldą. Wojownicy postanawiają poprowadzić lokalem w zastępstwie.

Doktor Blake przyprowadza Sif do pensjonatu pani Sooner. Ta z tego powodu misi przerwać rozmowę telefoniczną o kocie, którego znalazła. Blade przedstawia ukochaną jako modelkę o imieniu Sylvan i prosi o pokój dla niej. Ponieważ kobieta nie ma żadnych pieniędzy, to on pokryje jej rachunek.

Całą scenę obserwuje w swojej kuli Loki. Przerywa mu Doom, który przyszedł oznajmić, iż zakończył przygotowania. Władca Latverii jest poirytowany, ponieważ jego sprzymierzeniec nie wyjawia mu wszystkich swoich planów. Obaj wchodzą do pomieszczenia, w którym przerabiane są stare Doomboty. Są one wykonane według starych planów, które nigdy nie były użyte. Dzięki temu nikt nie będzie w stanie ich powiązać z Doomem i Lokim. Roboty będą miały za zadanie zabicie Donalda Blake'a. Loki ostrzega, że nie będzie to łatwe, ponieważ ich ofiara ma potężnych przyjaciół. Atak musi być błyskawiczny, aby cel nie miał czasu na reakcję. Teraz bóg odchodzi, aby wypełnić swoją część umowy.

Kelda i Bill siedzą w chacie przy kominku. Chłopak nie może uwierzyć, że sam król podarował mu swój płaszcz. Okazuje się, że jest on wykonany z futra jednorożca. Bogini dziwi się, że chłopak marnuje te romantyczne momenty na rozmyślania o Balderze. Bill wie, że wielkim kłopotem dla władcy jest przebywanie jego poddanych w Latverii i chciałby mu pomóc. Chłopak chce zrobić coś typowego dla śmiertelników. Ma zamiar zadawać niewygodne pytania i dociec prawdy. Kelda daje mu na drogę miecz.

Loki przyłączył się w karczmie do pijącego Asgardczyka o imieniu Endrik. Aby zdobyć jego zaufanie, stawia mu kolejki i dyskutuje o broni. Endrik żali się, że nie ma żadnej rodziny. Jedyne, co posiada, to miecz swojego ojca. Kiedy kończy piwo, pada nieprzytomny.

Bill podkrada się pod zamek Dooma. Wewnątrz Loki i gospodarz związali Endrika. Victor przeprowadza na nim wiwisekcję. Krzyki umierającego przyciągają Billy'ego. Podkrada się on pod okno i obserwuje kaźń. Doom jest zafascynowany faktem, że ciało ofiary żyło przez pięć minut po tym, jak usunął serce. A to tylko zwykły Asgardczyk, który nie posiada siły Thora czy Lokiego. Dzięki tym zabiegom szaleniec ma zamiar osiągnąć nieśmiertelność. Loki zapewnia go, że może zabić tylu jego rodaków, ilu chce. W tym momencie bóg zauważa za oknem intruza. Billy skacze, podczas gdy okno za nim eksploduje. Kiedy dociera na ziemię, z zamku wybiega kilku żołnierzy. Chłopak wyciąga miecz i staje do walki. Jest dzielny i radzi sobie całkiem nieźle, ale przewaga liczebna jest zbyt duża. Po chwili ląduje na ziemi, a przeciwnicy wbijają mu nuż w brzuch. Kiedy Billy umiera, na miejsce dociera Balder.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thor #603 Thor #603

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.