Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers » Dark Avengers #6

Dark Avengers #6

Postacie
Zapowiedź

W czasie Dark Reign trzeba podejmować ważne decyzje. Ale z każdą ważną decyzją idzie ryzyko. Z ryzykiem napięcie. A z napięciem idą... głosy. Jak długo jeszcze Norman Osborn będzie potrafił utrzymać swój umysł w całości? I co zamierza zrobić, aby wyglądało na to, że wszystko jest dobrze?

Streszczenie

Wieża Avengers. Namor jako ostatni dołącza na spotkanie Cabal i chce wiedzieć, dlaczego Iron Patriot go wezwał. Norman wyjaśnia, że kilka godzin temu atlantydzcy terroryści zaatakowali Los Angeles. Namor mówi, że nic o tym nie wie i chce zobaczyć nagranie zdarzenia. Oglądając je, tłumaczy mowę swoich rodaków, którzy domagają się śmierci ludzi żyjących na powierzchni. Osborn domaga się, żeby Atlantyda publicznie odciął się od działań terrorystów, a potem odnalazł ich kryjówkę i zabił wszystkich oprócz jednego, który będzie pokazany jako dowód zwycięstwa. Kiedy Namor pyta się, dlaczego miałby to zrobić, Norman krzyczy, że właśnie mu kazał. Pozostali zebrani są zaniepokojeni wybuchem ich przywódcy, natomiast Atlantyda przypomina mu, że jest władcą, nie będzie słuchał jego rozkazów i sam fakt, że pozwala mu ze sobą rozmawiać, jest wielkim przywilejem. Osborn przypomina mu, że nie ma już królestwa i on jest mu potrzebny, aby je odbudować, a takie zachowanie z pewnością tego nie przyspieszy. Norman mówi, że Namorowi wydaje się, że zachowuje się dumnie, ale w rzeczywistości marnuje daną mu szansę, ponieważ za rozprawienie się z terrorystami z pewnością dostałby coś w zamian. Następnie wychodzi i zmierza na górę, gdzie Victoria Hand zebrała już niezadowolonych ze wczesnej pobudki Avengers. Norman dowiaduje się, że Ares się spóźni, a Kapitana Marvela nie ma i nie wiadomo, gdzie jest, chociaż według Hawkeye'a Ms. Marvel coś powinna o tym wiedzieć. Osborn mówi, że grupa zajmie się atlantydzkimi terrorystami: on i Sentry przeprowadzą pierwszy atak, a reszta grupy dołączy do nich po przybyciu na zachodnie wybrzeże. Victoria domaga się krótkiej rozmowy z Normanem i mówi mu, że według niej Bob sam sobie poradzi, a on nie spał od czasu objęcia władzy i powinien odpocząć, zanim straci nad sobą panowanie. Osborn zgadza się, zabiera Reynoldsa na dach i mówi mu, że ma zostawić przy życiu tylko jednego terrorystę, a do tego zadania będzie potrzebny Void. Norman przekonuje Boba, żeby pozwolił mu porozmawiać z jego alter ego, a potem wysyła go do akcji.

Kilka minut później. Sentry dociera do Los Angeles, nurkuje do oceanu i po krótkim przeszukiwaniu dna znajduje bazę terrorystów. Pokonuje pomagające im potwory morskie i zabija wszystkich Atlantydów oprócz jednego, którego zabiera na powierzchnię i oddaje w ręce agentów H.A.M.M.E.R..

Później. Norman przyjmuje gratulacje od prezydenta za skuteczną akcję i obiecuje przesłuchać więźnia, aby dowiedzieć się wszystkiego, co pomoże w przyszłości bronić Amerykanów przed takimi wydarzeniami. W rzeczywistości jednak Osborn każe rzucić schwytanego Atlantydę na pożarcie Spider-Manowi. Prezydent zwraca też Normanowi uwagę na coraz gorętszą sytuację z mutantami w San Francisco, którą Norman obiecuje się zająć. Skończywszy rozmowę pyta się Ms. Marvel, gdzie jest Noh-Varr i czy powiedziała mu coś, co skłoniłoby go do ucieczki. Karla udaje, że nic nie wie i obiecuje, że jest po jego stronie. Norman się wścieka i wykonuje zamach ręką, aby uderzyć ją w twarz, ale powstrzymuje się w ostatniej chwili, wychodzi z pokoju i zjeżdża na dół do zbrojowni. Tam próbuje się przekonać, że panuje nad sobą, ale jego wewnętrzny głos Green Goblina mówi mu, żeby przestał się okłamywać, ponieważ on nigdy go nie opuścił.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Dark Avengers #6 Dark Avengers #6 Dark Avengers #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.