Avalon » Serie komiksowe » Captain Britain and MI: 13 Annual » Captain Britain and MI: 13 Annual #1

Captain Britain and MI: 13 Annual #1

Postacie
Zapowiedź

Meggan jest uwięziona w piekle, ale ma zamiar wyrwać się z niego za wszelką cenę i powrócić do swojego męża, Briana Braddocka. Czy zdoła to zrobić w samą porę, aby pomoć w walce z Draculą? I do kogo należy pomocna metalowa dłoń? A tymczasem MI13 bada tajemnice brytyjskiej magii.

Cytat

Satannish: "She has the smell of Merlin and Roma on her."
Mephisto: "Merlin? How fares my son?"
Hela: "You think everyone's your son."

Streszczenie

Dawno temu była sobie Meggan Puceanu, która nie potrafiła kontrolować swoich zdolności zmiany kształtu. Były one uzależnione od otoczenia oraz tego, co o dziewczynie myśleli inni ludzie. Kiedy miała siedemnaście lat, rządy w Wielkiej Brytanii objął szalony Jim Jaspers, który walczył ze wszystkim, co odbiegało od normy, i Meggan została uwięziona obozie jenieckim. Tyran w końcu został pokonany przez bohaterów, a dziewczynę i innych wypuszczono, ale większość ludzi nie pamiętała o tym, co zaszło. [Mighty World Of Marvel #7-13] Jakiś czas później, pod wpływem Księżyca i opinii innych ludzi Meggan zmieniła się w hybrydę wilkołaka i wróżki. Wtedy spotkała Kapitana Britaina [Mighty World Of Marvel #14], a wkrótce potem została jego dziewczyną, chociaż wszyscy wokół z dezaprobatą patrzyli na ten związek wskazując różnicę wieku między nimi.

Piekło, teraz. Meggan pyta się demonów, gdzie może odnaleźć kogoś, kto rządzi tym miejscem, ponieważ jest tu od paru dni, a jak do tej pory nikt się nią nie zainteresował i nie otrzymała żadnej kary. A na dodatek czuje też, że gdzieś tu jest miejsce, które daje jej nadzieję. Demony przyznają, że to dziwne, ale mówią jej, że jeżeli chce się spotkać z władcami Piekła, będzie musiała zaoferować im coś w zamian.

Później. Meggan staje przed najwyższymi istotami w Piekle i dziwi się, że nie zmieniła kształtu. Oni wyjaśniają jej, że wiedzą kim jest i nie mają opinii na temat jej prawdziwej natury. Kobieta mówi im, że ma dla nich informacje na temat jednego z ich demonów - Plokty. Nie mogą go nigdzie znaleźć, ponieważ został uwięziony na Ziemi przez ludzi [Captain Britain and MI-13 #9]. Władcy uznają, że informacja była wartościowa i pozwalają zadać jej pytanie. Meggan pyta się więc, czy wszyscy, którzy trafiają do Piekła zasługują na to, ponieważ ona nie wie, czy w takim razie powinna tu być. Dormammu mówi jej, że nie kwalifikuje się do żadnej z kategorii istot, które tu przebywają i jeżeli chce poznać odpowiedź na jej pytanie, powinna skorzystać ze swoich empatycznych zdolności i „zapytać” innych mieszkańców Piekła. Meggan pozwala się im ocenić i zmienia się w paskudnego stwora. Dormammu śmieje się, że kobieta miała nadzieję, że przebywające w Piekle istoty będą o niej miło myśleć, stwierdza, że dostarczyła jemu i jemu towarzyszom rozrywki i przenosi ją między innych więźniów. Tam, wściekła z powodu tego, jak została potraktowana, Meggan zaraża swoim gniewem inne istoty i rozpoczyna bunt. Wkrótce, działania armii zwracają na siebie uwagę Plutona i kobieta udaje się do niego. Bóg mówi jej, że inni władcy Piekła nie chcą mieć z nim nic wspólnego z powodu jego obecnych działań na Ziemi. Dodaje, że skoro otoczenie nie wpływa już na wygląd Meggan, każe jej wybrać formę, w jakiej już zawsze będzie widziana. Kobieta tak czyni i mówi, że już nikt nie będzie więcej jej osądzał.

W ciągu następnych dni, Meggan prowadzi podległe jej zastępy do kolejnych walk i zwycięstw, wiedziona nadzieją na ponowne spotkanie swojego męża, Briana. Jej podwładni, w podzięce za uczynienie ich szczęśliwą, nadają jej imię: Gloriana. Wtedy kobieta decyduje, że dalej poradzą sobie już bez niej i zostawia im rozkazy, według których część zdobytych terenów mają oddać Plutonowi, a na pozostałych utworzyć krainę, której będą bronić i która będzie stanowić schronienie dla innych dusz. Meggan udaje się w podróż, wiedziona uczuciem nadziei, które towarzyszyło jej od początku pobytu w Piekle i po długiej podróży znajduje portal bijący jasnym światłem. Przechodzi przez niego i trafia do zamku Draculi na Księżycu, gdzie wita ją Doctor Doom.

"British Magic"

Postacie:
* Brian Braddock, Jacqueline Crichton, Blade, Dane Whitman, Pete Wisdom, Faiza Hussain, Alistaire Stuart, kapitan Colton, O i inni pracownicy MI-13
* Meggan, Phoenix, Nightcrawler, Shadowcat

Cytat numeru:
Brian: "I know people who'd say I should let Faiza win. You know, give the new girl confidence, give the Captain Britain fan a story she can tell when she's as old as Jac. Those are the same people who never understood Meggan and me."
Faiza (po odbiciu przez Briana piłki): "I think it went into the forest. Just my luck you've stopped thinking. About Meggan, I mean. I'll get you next time."
Brian: "She 'gets' me now. They all do. But it'd be a bit much to say that out loud."

MI-13 korzysta z wolnego czasu po pokonaniu Plokty [Captain Britain and MI-13 #9] grając w krykieta. Kapitan Britain nie może skoncentrować się, rozmyślając o Meggan. Przypomina sobie pewne lato, podczas którego chcieli wybrać się na wycieczkę, ale jego dziewczyna nie potrafiła zdecydować się, w które miejsce powinni się udać. Brian chciał, aby choć raz potrafiła wybrać, ale Meggan nie mogła tego zrobić, więc on musiał przeprosić ją za naciskanie. Braddock przerywa rozmyślania, kiedy zostaje trafiony piłką przez Blade’a. Kiedy inni martwią się o niego, on przypomina im, że jest przecież praktycznie niezniszczalny, więc nic mu się nie może stać. Dane mówi, że jego moce zależą od jego pewności siebie, a w tej chwili wygląda, jakby coś go bardzo rozpraszało. Faiza mówi Jacqueline, że powinni to wykorzystać do zwycięstwa, ale przyznaje, że Kapitan wygląda na smutnego. Brian wraca do tamtego letniego wieczoru, kiedy powiedział Meggan, że chce być z kobietą, która potrafi decydować o sobie i jest wolna. Ona odpowiada, że teraz są sami, w pobliżu nie ma nikogo, kto swoją obecnością mógłby wpływać na jej decyzje i jest pewna, że wie, czego chce, po czym całuje swojego chłopaka. Kapitan po raz kolejny źle odbija piłkę i wtedy podchodzi do niego Dane, który mówi mu, że to oczywiste, że myśli o kobiecie. Przypomina mu, że szukał Meggan wszędzie, gdzie tylko mógł, ale skoro nie udało się jej znaleźć, to powinien przynajmniej zrelaksować się przez chwilę. Przygotowując się do kolejnego odbicia, Braddock zastanawia się, czy jego żona jest może teraz gdzieś z kimś innym, z kim ma więcej wspólnego – kiedy należeli do Excaliburu, zawsze wydawało się, że bardziej pasuje do wesołego Nightcrawlera niż poważnego Kapitana. Brian porzuca tą myśl, ponieważ wie, że kochała jego i z pewnością chciałaby, aby żył dalej i wkładał serce we wszystko, co robi, tak jak chociażby w tą grę. Braddock odbija piłkę Blade’a, a kolejną rzucającą jest Faiza. Kapitan wie, że są ludzie, którzy uważają, że powinien pozwolić dziewczynie dać ze sobą wygrać, ale to są te same osoby, które nigdy nie rozumiały ani jego, ani jego żony. Brian posyła piłkę daleko między drzewa, a Faiza stwierdza, że ma pecha, że jej przeciwnik właśnie przestał myśleć o Meggan. Braddock uśmiecha się widząc, że jego obecni przyjaciele należą do tych ludzi, którzy rozumieją go bardzo dobrze.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Captain Britain and MI: 13 Annual #1 Captain Britain and MI: 13 Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.