Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #567

Fantastic Four #567

Fantastic Four #567

"The Masters of Doom" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Marquis of Death powrócił na Ziemię po dwóch dekadach ludobobójstwa gdzieś indziej i jego pierwszym celem jest jego niegdysiejszy uczeń - Victor Von Doom!

Cytat

Marquis of Death: "But don't mourn our fairy tale, little pupil."

Streszczenie

Latveria. Płonący Doom kpi z Marquis of Death, że stać go tylko na tyle. Następnie atakuje go. Towarzyszą temu rozbłyski. Walka trwała 6 tygodni. Różne osoby przyłączały się do walki, jednak to Doom ostatecznie pokonał swojego mistrza, tworząc Omega Box. Powstał nowy, lepszy świat. Kosztowało to jednak sporo. Niejeden Latverian poległ, pomocnicy zostali zdziesiątkowani.

5 lat później. Victor poczuł się winny. Dokonał postępu technologicznego. Powstała utopia. Świat bez raka, AIDS, głodu i innych podobnych temu rzeczy. Doom postawił także pomnik upamiętniający jego największego wroga. Przy monumencie Victor rozmawia z Thingiem. Zastanawiają się, czy nie jest to niepotrzebny zabytek. Ben jednak szybko wyrzuca te myśli. Mówi, że to Mr. Fantastic, koleś który pomógł ocalić świat. To dzięki niemu Doom pokochał świat tak jak Latverię. Podchodzi do nich Sue, która oświadcza, że Fantasti-Car jest gotowy do podróży

Fantasti-Car, sto mil od Latverii. Invisible Woman i Doom rozmawiają o przeszłości, o poświęceniu się Reeda, o bohaterskim czynie Victora, a także o ich dziecku. W końcu lądują na miejscu. Sue jest szczęśliwa jak zawsze, kiedy przybywa do Latveri.

Omega Box. Doom stoi naprzeciwko drzwi z wielką literą Omega. Bohaterka pyta się męża, czy coś jest nie tak. Okazuje się, że Victor nadal myśli nad tym, co by się stało, gdyby nie udało się pokonać Marquisa. Martwi się też o to, co by się stało, gdyby Omega Box został zniszczone. Ich sąsiedni, czy każdy inny wymiar zostałby zniszczony. Sue jednak przypomina mu, że jego mistrz został pokonany, a na świecie panuje utopia. Rozmowa schodzi w końcu na ryby, które są dziełem Dooma, Osborna i Pyma. Invisible Woman pyta go, czy jest szczęśliwy. Ten zastanawia się, po czym odpowiada, że w końcu osiągnął szczęście. Ku jego zaskoczeniu, skóra zaczyna schodzić z Sue. Spod niej wydostaje się Clyde Wyncham, po czym oświadcza, że wszystko gotowe. Victor stwierdza, że zabił go 5 lat temu. Nagle przez drzwi Omega Box wychodzi Marquis, który oświadcza, że minęło pięć sekund.

 

Nagle okazuje się, że znajdują się nadal w Latverii. Nie było żadnej ostatecznej bitwy, żadnego Omega Box, żadnej utopii. To było tylko wyobrażenie Dooma. Wszystko to była tylko zabawą. Władca Latveri pyta się, czemu mu to zrobili. Mistrz oświadcza, że mogą zabrać i bajkę, bez morału dla małego ucznia. Oświadcza, że jest za to morał dla Latverian. Nagle następuje ogromny rozbłysk. Cała Latveria zostaje zniszczona. Wśród jej gruzów znajduje się tylko trójka żyjących istot. Doom, Marquis oraz Clyde. Okazuje się, że to wszystko kara. Po tym wszystkim dwójka przybyszów przenosi Victora do prehistorii. Ten zostaje wrzucony do wody na pożarcie ogromnym rekinom. Mistrz władcy Latveri oraz Wyncham wracają do teraźniejszości. Marquis podnosi maskę członka Cabal, po czym zakłada ją na swoją twarz. Następnie mówi, że chce zobaczyć, jaka będzie reakcja na nowego Doctora Dooma.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Fantastic Four #567 Fantastic Four #567

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.