Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 5 » Black Panther vol. 5 #2

Black Panther vol. 5 #2

Black Panther vol. 5 #2

"Deadliest of the Species" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Black Panther powraca... i jest twardsza niż zwykle. Tak, dobrze usłyszeliście - Ona! Co sie stało z T'Challą? Kto jest nowym Black Pantherem? I jak z tym wszystkim połączyć Doctora Dooma?

Cytat

Storm: "Shuri, report to Zuri at once. You will immediately prepare to meet the Panther God and be judged by him."
Shuri: "At once, my queen. Thank you."
Storm. "Do not thank me, sister. And more important, do not fail."

Streszczenie

B'Gali, królewski lekarz, informuje radę złożoną z Ororo, Ramondy, Shuri, S'yana i W'Kabiego o krytycznym stanie T'Challi. Królowa-matka ogłasza, że nigdy jeszcze Wakanda nie znajdowała się w tak niekorzystnym położeniu – ktokolwiek zaatakował Panthera, może w tej właśnie chwili przygotowywać atak na ich państwo, a plotki o zamachu na monarchę już się rozprzestrzeniają. Shuri stwierdza, że nawet bez T'Challi poradzą sobie z jakimikolwiek agresorami, ale jej matka przypomina, że Black Panther jest nie tylko głównodowodzącym armii, ale stanowi również podstawę całej ich kultury. Bez Panthera więc Wakanda nie ma szans przetrwać. Losy państwa leżą więc w rękach Storm – dopóki bowiem król nie wyzdrowieje, jego obowiązki musi pełnić jego żona. Ororo stwierdza więc, że muszą znaleźć wskazówki co do tego, dokąd poleciał T'Challa, czym mają się zająć technicy sprawdzający wrak i wakandyjscy szpiedzy na całym świecie. Każe także W'Kabiemu umocnić obronę ich granic i zabrania komukolwiek wspominania o kondycji króla. Następnie przechodzi do potrzeby znalezienia nowego Black Panthera. Uważa, że odpowiedni kandydat znajduje się wśród nich – ktoś, kto całe swoje życie poświęcił osiągnięciu tego celu. Mimo protestu Ramondy, Ororo każe Shuri udać się do Zuriego, który przygotuje ją do spotkania z bogiem-panterą.

Trzy godziny temu, Latveria. Jedna z Dora Milaje rzuca się na Dooma, osłaniając odwrót swojej siostrze i T'Challi. Jednocześnie uruchamia autopilota, który niszczy stojące przed pojazdem roboty. Panther chce zostać i włączyć się do walki, ale jego konkubina-wojowniczka odpiera, że najważniejsze jest przedostanie się w bezpieczne miejsce. Nagle jednak atakuje ich cała armia robotów.

Teraz. Ramonda jeszcze raz próbuje przekonać swoją synową, że Shuri nie jest gotowa, by dźwigać brzemię Black Panthera. Ororo odpiera jednak, że jej szwagierka jest córką T'Chaki, jednego z największych Pantherów w dziejach, i że trenowała i uczyła się równie długo i ciężko, co T'Challa. Na odchodne mówi królowej-matce, że własnymi wątpliwościami tylko osłabia swoją córkę.

Trzy godziny temu, Latveria. Dora Milaje w końcu powala przeciwnika, jednak okazuje się, że był to tylko Doombot. Prawdziwy Victor czeka już na T'Challę w jego samolocie i obiecuje wymazać Wakandę z powierzchni Ziemi, po czym uderza go i jedną z jego "żon" wiązką energii. Sam zostaje jednak zaatakowany przez dzierżącą bazookę Dora Milaje, która osłania odwrót swojej "siostry" i "męża". Prawdziwy Doom jednak bez trudu unika jej ciosów i chwyta w żelazny uścisk. Samolot z T'Challą na pokładzie już jednak startuje, więc wojowniczka uruchamia ukrytą w naramienniku bombę. Gdy opada kurz, pośród zgliszczy stoi tylko Doom. Tymczasem na pokładzie samolotu Dora Milaje każe autopilotowi wrócić do domu.

Teraz. Ororo stoi przed kapsułą, w której znajduje się jej mąż. Mówi Ramondzie, że T'Challa jest jednym z najsilniejszych ludzi, których zna i że zawsze udawało mu się przeżyć, jednak czuje, że tym razem jest inaczej i dlatego się obawia. Gdy mówi, że zrobiłaby wszystko, by uratować męża, królowa-matka informuje, że istnieje jeszcze jedna szansa, ale wiąże się ona z ogromnym ryzykiem. Storm oznajmia, że jest gotowa pójść nawet do Piekła.

Tymczasem, w świątyni na drugim końcu Afryki, kapłan przypomina swoim kompanom, jak poczuli osłabienie panterzego totemu, i nawołuje do wykorzystania okazji. Razem z innymi staje nad płaskorzeźbą wyglądającą identycznie jak Morlun, stary wróg Spider-Mana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther vol. 5 #2 Black Panther vol. 5 #2 Black Panther vol. 5 #2 Black Panther vol. 5 #2 Black Panther vol. 5 #2 Black Panther vol. 5 #2 Black Panther vol. 5 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.