Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #601

Thor #601

Thor #601

"Defining Moments"

Postacie
Zapowiedź

Co wydarzy się po katakliźmie z poprzedniego numeru? Czy Thor opuści Asgard? Czy zostanie wygnany?

Cytat

Doom: "Please, sit. I've had such food prepared as benefits nobles of your heritage and taste. Dishes of mutton, lamb, goat and pork. Dried stockfish, eel, smelt, salmon and winkles. And I assure you, finding good winkles this time of year is no easy feat. Especially as even I had no idea what a winkle was until I looked it up on Wikipedia."

Streszczenie

Nocą Thor siedzi sam przy ognisku gdzieś na środku pustkowia. Słyszy głos Donalda Blake'a, który pyta, czy naprawdę jest tak źle, jak na to wygląda, więc tylko spogląda na swój pęknięty młot i odpowiada, że nie wie. W przeszłości zdarzało się już, że Mjolnir został uszkodzony, ale zazwyczaj sprawiała to magia i magią dało się szkody naprawić, ale tym razem, gdy został uszkodzony w fizycznej walce, nic nie jest pewne. Gdy Blake pyta, czy teraz zostanie uwięziony w jego podświadomości, Thor stwierdza, że jest tylko jeden sposób, by się przekonać. Zgadując, co ma na myśli, Don opowiada mu o scenie z horroru, gdzie przy próbie teleportacji dwie osoby zlały się w jedną, ale Gromowładny odpowiada tylko, że w najgorszym wypadku będą bliższymi sojusznikami niż kiedykolwiek i uderza w ziemię, by zainicjować przemianę. Jest ona bolesna dla nich obu, ale udaje się. Teraz Donaldowi pozostaje tylko pozbierać drzazgi, w które zmieniły się szczątki Mjolnira, gdy ten stał się laską i zaryzykować długą wędrówkę przez pustkowia po nocy, by wrócić do cywilizacji.

W tym samym czasie Balder i Loki wkraczają do komnat Victora von Dooma, gdzie zostają powitani i ugoszczeni po królewsku. Balder jest pod wrażeniem przysmaków, zaś Doom oświadcza, że ma do zaoferowania więcej rzeczy, które mieszkańcom Asgardu mogą kojarzyć się z domem. Zapewnia, że tutejsze góry i lasy będą dla nich bardziej przyjazne niż pustynie Oklahomy, a ponadto otrzymają swobodę, na jaką amerykańskie prawo nigdy by nie pozwoliło. Balder waha się wyraźnie i przez chwilę skupia na jedzeniu, a potem pyta, co z Thorem. Po chwili konsternacji Loki delikatnie przypomina, że Thor został wygnany z Asgardu, on zaś podkreśla, że Latveria nie jest Asgardem. W odpowiedzi słyszy, że prawdziwy Asgard nie jest miejscem na ziemi, lecz w sercach mieszkańców, a zwłaszcza władcy i jest wszędzie tam, gdzie on przebywa. W tej sytuacji Balder pyta, czy Doom zechce zmienić nazwę swego kraju, a gdy ten odmawia oświadcza, że Latveria nigdy nie stanie się Asgardem i kwestia powrotu Thora pozostaje otwarta. Doom stwierdza, że granice są otwarte dla wszystkich, którzy przestrzegają tutejszych praw, a w Latverii jego słowo jest prawem. Aby złagodzić sytuację, Loki zauważa, że Asgard również jest monarchią, więc prawa działają tu na tej samej zasadzie, a przy okazji dyskretnie pyta, czy Balder zainteresowany jest rezygnacją z tej formy rządów i oddaniem władzy komuś innemu. Władca oczywiście zaprzecza i komplementuje tutejszy miód.

A skoro mowa o miodzie, to wygląda na to, że Volstagg trochę go nadużył, bo leży na stole i bełkocze coś. Gdy jednak towarzysze naśmiewają się z niego, niespodziewanie wpada w szał i zaczyna demolować karczmę wykrzykując, że zawiedli i zdradzili Thora oraz innymi sposobami wyrażając wewnętrzny konflikt lojalności. Hogun uspokaja go wreszcie i razem z Fandralem wyjaśniają, że wcale nie muszą wybierać między Thorem lub Balderem, bo zgodnie z prawem mogą dowolnie opuszczać Asgard, a więc również towarzyszyć Thorowi na wygnaniu. Po chwili zastanowienia, Volstagg powtarza dokładnie to samo, jakby był to jego własny pomysł, po czym z satysfakcją pada na twarz. Towarzysze postanawiają pozwolić mu wytrzeźwieć, więc zostawiają go w towarzystwie kóz.

Tymczasem wieści o podejrzanej ciszy w okolicach Asgardu dotarły już do miasteczka i są głównym tematem w jadłodajni, chociaż Billy usilnie stara się je ignorować. Niespodziewanie, do baru wchodzi Kelda, od progu oświadczając, że muszą poważnie porozmawiać. Gdy są już na osobności, opowiada mu o wszystkich zmianach, jakie zaszły ostatnio, a on - chociaż jest wyraźnie smutny - odpowiada, że skoro nie ma wyjścia, będzie musiała odejść ze swoimi ludźmi. Kelda oświadcza, że wolałaby zostać tu z nim i całuje go, ale potem dodaje, że jeśli zostanie, umrze. Billy stwierdza, że częściowo był na to przygotowany, bo w głębi wiedział, że ich związek nie może trwać wiecznie, więc powinna zrobić to, co konieczne. Ona unosi się trochę sądząc, że uważał ją za osobę płytką, więc w prostych słowach mówi, że go kocha, ale muszą się rozstać.

Mimo uwag Thora, które słyszy w swojej głowie, Don zamierza najpierw spróbować najprostszego sposobu naprawy Mjolnira i uparcie skleja laskę taśmą klejącą. Nagle w jego pokoju pojawia się Loki i oświadcza, że ma ważną wiadomość dla Thora. Twierdzi, że badając wpływ przerwania cyklu Ragnarok na siebie przypadkowo odkryła, dlaczego odrodziła się w żeńskiej postaci, a studiując ją dowiedziała się, do kogo należy to ciało. Przerywa jednak, gdyż błysk światła na horyzoncie oznacza, że Balder podjął decyzję i rozpoczął się exodus z Asgardu. W kilku słowach wyjaśnia, o co chodzi, po czym wraca do głównego tematu rozmowy i oświadcza, że to ciało należy do lady Sif, której dusza została uwięziona w przypadkowym ludzkim ciele. Teraz, gdy już to wie, zamierza odzyskać swoją prawdziwą postać, to jednak może zagrozić życiu Sif, więc jeśli Thor chce ją ocalić, powinien się pospieszyć. Powiedziawszy swoje, Loki znika, zostawiając go z dylematem.

Po długich godzinach przemyśleń, Billy podejmuje decyzję. Wsiada do samochodu, jedzie pod mury Asgardu i wspina się na nie po linie. Odnajduje Keldę w tłumie i biegnie do niej dosięgając jej, gdy wchodzi w krąg magicznej teleportacji. Całuje ją, mówi, że ją kocha i że nigdy jej nie opuści. W tym momencie oboje znikają.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Thor #601 Thor #601

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.