Avalon » Serie komiksowe » Captain Britain and MI: 13 » Captain Britain and MI: 13 #10

Captain Britain and MI: 13 #10

Captain Britain and MI: 13 #10

"Vampire State" - prologue

Postacie
Zapowiedź

Najwyraźniej demony, które wypuścił Pete Wisdom, to za mało dla brytyjskich bohaterów, ponieważ teraz agentom MI-13, a Spitfire w szczególności, przyjdzie zmierzyć się z królem wampirów, czyli Draculą.

Cytat

Dracula: "I will lead phase two. Food be damned, von Doom has put me in the mood for some torment."

Streszczenie

Księżyc. Doctor Doom spotyka się z Draculą i pyta się go, co zyska, jeżeli zgodzi się zawrzeć sojusz z wampirem. Tepes obiecuje, że jest w stanie kontrolować wampiry, aby nie niepokoiły Latverii i będzie bronić zachodu przed ekspansją Islamu. Dodaje, że wybrał na swoje nowe państwo Wielką Brytanię, ponieważ ta wyspa jest kolebką magii oraz interesują go drzwi otwarte niedawno przez Pete'a Wisdoma. Dracula domaga się, aby po zdobyciu przez niego Anglii Doom i jego sojusznicy traktowali go jako monarchę i nie wtrącali się w jego sprawy, a on będzie udzielać im pomocy w razie potrzeby.

Pub w Londyńskim Soho. Kapitan Britain i jego "agent", Pete Wisdom, spędzają czas z dwoma dopiero co poznanymi kobietami. Szef MI-13 podrywa Tarę, Brian natomiast opowiada Liz o swoim małżeństwie oraz o niedawnym spotkaniu Meggan, która jednak okazała się halucynacją. Kobieta mówi, że z pewnością był lepszym mężem niż o sobie mówi. Widząc, że Pete i Tara coraz szybciej zmierzają do pozycji horyzontalnej, towarzystwo decyduje wezwać taksówkę i opuścić lokal.

Pub uczęszczany przez brytyjskich pilotów, grupie których towarzyszą Spitfire i Blade. Jacqueline wesoło bawi się z lotnikami, Eric natomiast drażni pozostałych swoim ponurym usposobieniem, ale mężczyźni w końcu przekonują go, aby się rozluźnił. Później, Brooks mówi Spitfire, że przy niej ostatnio czuje się znacznie szczęśliwszy. Kobieta odpowiada, że Blade zasługuje na spokojniejsze życie, inne od tego, na które został skazany. Eric całuje ją.

Królewski pałac w Wakandzie. Black Knight i Faiza Hussain zostają przyjęci na audiencję przez Storm, która oddaje Dane'owi Czarne Ostrze, jakiś czas temu używane przez niedoszłego zabójcę Black Panthera. Podczas powrotnej drogi do Anglii, Faiza narzeka, że nie podoba się jej rola giermka, jeżeli ma tylko w milczeniu stać za Whitmanem. Uważa również, że Black Knight nie powinien był tak szybko przyjmować znów na siebie brzemienia Czarnego Ostrza, skoro ma już inny przeklęty miecz, w którym naukowcy MI-13 odnaleźli kieł, a na dodatek jego serce jest zmienione w kamień. Dane wyjaśnia, że to ostatnie stało się na jego własne życzenie, aby mógł zachowywać dystans do wszystkiego i mógł nie przywiązywać się do niczego ani do nikogo. Następnie mówi Faizie, że przeznaczeniem giermka jest zostanie rycerzem: młoda lekarka jest tego godna, ponieważ już teraz włada Excaliburem, a z pewnością przyjdzie moment, w którym dokona wielkiego czynu. Właśnie dlatego Dane chce, aby dziewczyna została przy nim.

Księżyc. Zdenerwowany po spotkaniu z Doomem Dracula pożywia się na kolejnej młodej dziewczynie, a następnie każe rozpocząć pierwszą fazę ataku na Wielką Brytanię i wystrzelić zmodyfikowanych zamachowców, którzy mają uderzyć w konkretne cele. Jego podwładny w brytyjskim rządzie ma zaprosić Tepesa na Ziemię, a potem rozpocznie się druga faza ataku, którą książę osobiście poprowadzi.

Londyn. Taksówka, którą jadą Pete, Brian, Liz i Tara, zostaje trafiona przez jednego z wystrzelonych niczym rakieta wampirów. W tym samym czasie drugi z nich niszczy śmigłowiec Black Knighta i Faizy.

Gdzie indziej, Blade odprowadza Spitfire do jej domu. Jacqueline chce go zaprosić do środka, ale Eric chce się jeszcze z tym wstrzymać aż przyzwyczai się do nowej sytuacji. Daje kobiecie jednak do zrozumienia, że nie może się doczekać. Spitfire wchodzi do domu, a po chwili przez okno zagląda jej syn, Kenneth, który pyta się, czy matka zaprosi go do środka.

Dom rodziny Hussainów w Chelmsford. Obudzony waleniem do drzwi w środku nocy Yusuf słyszy głos Faizy, która chce wejść do środka. Mężczyzna oczywiście pozwala jej i otwiera drzwi. Za nimi stoi jednak Dracula, który niezmiernie cieszy się ze spotkaniem z dawnym wrogiem. Mówi, że jeżeli ktoś z MI-13 przeżyje tę noc, los Yusufa i Faridy będzie dla nich ostrzeżeniem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Captain Britain and MI: 13 #10 Captain Britain and MI: 13 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.