Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #561

Fantastic Four #561

Fantastic Four #561

"The Galactus Engine"

Postacie
Zapowiedź

"Śmierć Invisible Woman" kończy się... no, śmiercią Invisible Woman.

Cytat

Doctor Doom: "Restored my honor. Nothing more."

Streszczenie

Baza New Defenders. Johnny dowiaduje się, że liderka Defenders jest jego siostrą, a do tego pochodzi z przyszłości. Przenoszą ludzi w czasie ku pamięci Reeda, który i tak wydłużył o długi czas ich byt. Sue nie może tego cofnąć, byłaby to zniewaga dla jej męża. W tym czasie uruchamia wehikuł.

 

Budynek Baxtera. Fantastic Four, Valeria, Franklin oraz She-Hulk zbierają się w jednym miejscu. Po upewnieniu się, że nic nikomu nie jest, dzieci pytają się Invisible Woman, czy w przyszłości będzie zła. Ta wymiguje się od odpowiedzi. Mr. Fantastic powierza swoje pociechy Jennifer i wraz z żoną oraz Thingiem lecą do bazy New Defenders.

 

Baza New Defenders. Storm błaga siostrę, by zatrzymała ten proces. Ta jednak prosi o zaufanie, gdyż szansa, że Johnny umrze wynosi 50 do 1. Banner Jr. poprawia ją - prawdopodobieństwo wynosi teraz 10 do 1. Jednak energia się kończy, a tunel czasoprzestrzenny nie wypełnił swojego zadania jeszcze w połowie. Doom już nie ma nawet sił krzyczeć.

 

Fantastic Four w końcu docierają do celu. Sue wyskakuje z pojazdu i zamierza oczyścić drogę do miejsca, w którym przebywa Human Torch. W środku jest coraz więcej wyładowań elektrycznych. Defenders muszą się upewnić, czy wszyscy ludzie są równo rozłożeni na każdy kontynent. Wszystko jednak idzie pomyślnie. Hooded Man mówi synowi, że jest z niego dumny. Nagle coś dziwnego dzieje się z Natalie X.  Zaczyna ją strasznie boleć głowa. Wkrótce drużyna dowiaduje się, skąd się wziął. Do sali wlatuje Invisible Woman. Tymczasem Ben i Reed próbują dostać się do środka, co w końcu im się udaje. Do ataku od razu leci Lightwave. Thing jednak nie ma żadnych problemów z przeciwnikiem. Richards potrzebuje jednej minuty, aby dostać się do systemu wehikułu. Prosi, aby pomogła mu w tym żona. Hooded Man postanawia przeszkodzić drużynie - wysuwa pazury i staje do walki. Atakuje Mr. Fantastica. Invisible Woman jednak udaje się wyłączyć częściowo mózg oponenta. Teraz Ben bez problemu pokonuje wroga. Nagle baza zaczyna się trząść. Sue przeprasza, że niszczy wehikuł, ale nowe 8 miliardów ludzi zniszczy tę planetę. Tabitha ostrzega jednak siebie z teraźniejszości, że to zabije tych ludzi. Invisible Woman prosi jednak o zaufanie. Kontaktuje się z Alyssą. Dziewczyna jest gotowa na masową migrację. Ted jest zdziwiony tym, co się dzieje.

 

Defenders zastanawiają się, co się stało z ośmioma miliardami ludzi z przyszłości. Małżeństwo Richardsów śpieszy z wyjaśnieniami. Tamci ludzie zostali przesłani do miejsca bez przemocy, bez kryminalistów. Do czegoś na kształt nieba. Thing zdejmuje wyczerpanego Johnny'ego z rusztowania. Lightwave przygląda się popękanemu Galactusowi. Banner pomaga ojcu, a Alex Ultron odnajduje Natalie, która czuje się już lepiej. Wszystko wydaje się zakończyć szczęśliwie. Jednak przerywa to Doom, który atakuje Tabithę i zabija ją. Zrozpaczona Sue pyta się, co on zrobił. Victor odpowiada, że tym właśnie przywrócił swój honor.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Fantastic Four #561 Fantastic Four #561

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.