Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #17

Nova vol. 4 #17

Nova vol. 4 #17

"Brothers In Arms"

Postacie
Zapowiedź

W środku inwazji Skrullów, Nova musi bronić przed kosmitami swoją rodzinę, a zwłaszcza swojego brata, który pracuje obecnie przy Projekcie Pegasus.

Cytat

Robbie o nieporozumieniu między Novą a Darkhawkiem: "Oh, come on, you two! I thought it was basic etiquette for super heroes to smack one another around on first meeting before realizing they're on the same side. Have we learned nothing from team-ups?"

Streszczenie

Nova jest całkowicie zaskoczony nagłą zdradą Super-Skrulla, który ofiarowuje jego życie, by dowieść swojej lojalności wobec armady najeźdźców. Kpiąc z jego zaufania, Kl'Rt odrzuca go od siebie i uderza strumieniem ognia, spalając doszczętnie. Gdy jednak odlatuje z resztą Skrullów okazuje się, że było to sprytne oszustwo, a w rzeczywistości ukrył Richarda w niewidzialnym polu siłowym, by uratować mu życie i otworzyć drogę na Ziemię. Richie docenia to i woli nie zastanawiać się, jakie były prawdziwe zamiary Super-Skrulla [a my je znamy, bo czytaliśmy She-Hulk #32-33 - Gil].

Przede wszystkim, Richard postanowił sprawdzić, czy jego rodzina jest bezpieczna. Wraca więc do domu na Long Island i zaskakuje swoich rodziców, wchodząc w samym środku przemówienia najeźdźców nadawanego na wszystkich kanałach. Rodzice rzucają mu się na szyję z wdzięcznością, a gdy nieco się uspokajają, Richard wyjaśnia, kim właściwie są Skrullowie i co ostatnio porabiał, zaś ojciec przeprasza go za styl, w jakim rozstali się przy poprzedniej wizycie [w numerze trzecim - Gil]. Dowiaduje się także, że rodzice martwią się o jego brata, który nie wrócił do domu, a jedynie zadzwonił z pracy, lecz wiadomość została przerwana, gdy zaatakowali obcy. Richard obiecuje polecieć po Robbiego, jeśli tylko powiedzą mu, gdzie teraz pracuje.

Sam fakt, że Rob dostał się do projektu PEGASUS, był wystarczającym zaskoczeniem, ale gdy Nova przybywa na miejsce, zastaje kolejną niespodziankę w postaci pobojowiska, usłanego martwymi Skrullami. Tuż po wylądowaniu, nagłym atakiem zaskakuje go Darkhawk. Richard próbuje przekonać go, że jest prawdziwy i przypomnieć, że razem byli w New Warriors, ale gdy to nie pomaga, zmuszony jest użyć siły, zanim jednak udowodni, że nie ma złych intencji, zostaje otoczony przez strażników kompleksu. Na szczęście jest z nimi Robbie, który nie ma wątpliwości, że to naprawdę jego brat i powstrzymuje żołnierzy przed atakiem. Twierdząc, że nie ma wiele do stracenia, Rob wyłamuje się z szeregu, by bliżej przyjrzeć się Novie, a żeby ostatecznie rozwiać wątpliwości, pyta o imię pierwszego robota, jakiego zbudował. Richard nie pozostawia wątpliwości co do swojej tożsamości, więc po braterskim uścisku zostaje zabrany na niższy poziom kompleksu i zaznajomiony ze szczegółami ataku Skrullów. Kiedy wyjaśniają sobie nieporozumienia z Darkhawkiem i dzielą się najnowszymi wiadomościami, Rob komentuje ich starcie jako coś typowego dla superbohaterów. Wkrótce docierają do głównego laboratorium, gdzie Nova poznaje dyrektora projektu i jego atrakcyjną prawą rękę - doktor Necker. Od nich dowiaduje się, że pierwszy atak najeźdźców został odparty, ale odcięto podziemną część kompleksu, co jednocześnie uniemożliwia naukowcom dostęp do broni, której mogliby użyć do pokonania Skrullów. Przyznają, że nie było to najlepsze posunięcie, ale nie mieli wyjścia. Na miejscu mają wprawdzie trochę eksperymentalnej broni pozaziemskiego pochodzenia, ale nie mają dość sprawnego komputera, by ja obsłużyć. Nova obiecuje kupić im dość czasu, by mogli coś wymyślić.

W oczekiwaniu na kolejny atak, Richard odwiedza Robbiego przy pracy i dowiaduje się, w jaki sposób trafił do projektu, szukając dla siebie miejsca we wszystkich możliwych firmach i instytucjach. Rob przyznaje, jak bardzo Richard go zainspirował i pokazuje projekt, nad którym pracuje teraz z doktor Necker - robota klasy Minion. Nagle wszystkie światła gasną i rozlega się alarm. W ciągu kilku minut bracia Rider docierają na mostek, gdzie już czeka Darkhawk. Strażnicy donoszą o licznych atakach i sytuacja nie wygląda dobrze, więc Nova i Darkhawk ruszają z odsieczą. Przybywają jednak trochę za późno, a widząc śmierć jednego z żołnierzy, Chris wpada w szał i rzuca się na przeciwników, jednocześnie wystawiając się na atak. Richard zachowuje zimną krew i ratuje go oraz pozostałych strażników, odcinając kolejny korytarz stalową zaporą, dodatkowo obciążoną grawimetrycznie. Zaskoczonemu Darkhawkowi wyjaśnia, gdzie zdobył doświadczenie bitewne.

Po chwili obaj wracają do laboratorium, a widząc kurczące się szanse, Nova zaczyna wypytywać o broń, o której wspominali naukowcy. Doktor Necker pokazuje mu pojemnik kwantowy, który pozyskali ze Strefy Negatywnej i teoretyzuje, że zgromadzona w nim energia powinna wystarczyć do zniszczenia wrogów, jednak nie mają narzędzi, by ją kontrolować. W tej sytuacji, Richard ujawnia, że miał w swojej głowie cały Xandarski Worldmind, ale niedawno go uszkodził i pyta, czy mają coś, co mogłoby go naprawić. W ciągu paru minut zostaje podłączony do maszyny w stylu tomografu, która ma zlokalizować wirtualną matrycę Worldmindu w jego mózgu i zrestartować ją. Ponieważ rozlegają się komunikaty o kolejnych atakach, Richie ponagla brata, by uruchomił proces. Ten wciska przycisk, ale proces okazuje się nie być bezbolesny, jak obiecywał, tym bardziej, że w urządzeniu powstaje spięcie. Richard słyszy głos w swojej głowie, a sądząc, że to Worldmind, uwalnia się z maszyny. To jednocześnie uwalnia energię zgromadzoną w kwantowym pojemniku i okazuje się, że głos wcale nie należał do Worldmindu, ale do Wendella Vaughna - Quasara, który powrócił z martwych.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nova vol. 4 #17 Nova vol. 4 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.