Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk » Incredible Hulk #3

Incredible Hulk #3

Incredible Hulk #3

Part 3 of 6

Postacie
Cytat

generał Ross: "You won't escape me forever... Do you hear me, Hulk! I'll track you down to the ends of the earth! I'll rid this world of your menace, no matter what! I swear it, Hulk! I swear it!"

Streszczenie

Part 1: "Banished To Outer Space"

W podziemnej jaskini Hulk próbuje się uwolnić z celi, jaką zbudowali dla niego Banner i Rick. Kilka godzin wcześniej po walce z Toad Men Bruce sam tam wszedł. Poprosił też Jonesa, aby ten za żadną cenę nie otwierał wcześniej wrót. Doktor jest gotowy nawet tam się udusić, niż pozwolić potworowi wydostać się na wolność. A takie zdarzenie może mieć miejsce, gdyby Rickowi coś się stało.

Po zamknięciu Bannera Jones idzie się przespać. Po drodze natyka się na szukający go oddział wojskowej policji. Żołnierze aresztują go na rozkaz Rossa, generał bowiem wie, iż Rick jest jedyną osobą, która może doprowadzić ich do Hulka.

Ross jest na zebraniu z innymi wojskowymi. Obiecuje im, że zajmie się Hulkiem. Do pomieszczenia zostaje wprowadzony Jones. "Thunderbolt" chce, żeby ten powiedział im, gdzie jest zielony potwór. Rick odmawia, wtedy generał tłumaczy mu, iż potrzebują Hulka jako pilota do nowego typu rakiety. On jako jedyny jest w stanie wytrzymać przeciążenie. Jones słysząc, że kraj potrzebuje Hulka, ugina się.

Chwilę później Rick idzie do jaskini i uwalnia monstrum. Hulk wściekły na chłopaka zaczyna go gonić. Jones ucieka wprost do rakiety, Hulk idzie za nim i wchodzi do kapsuły. Wojskowi odpalają rakietę i po chwili rakieta wraz z pasażerem znajduje się w kosmosie. Ross jest zadowolony, że pozbyli się potwora raz na zawsze.

Statek z Hulkiem na pokładzie wznosi się i natrafia na promienie słoneczne, zmieniają one potwora w Bannera. Po chwili statek z naukowcem przelatuje przez radioaktywny pas atmosfery. Promieniowanie znów działa na doktora.

Tymczasem na Ziemi Rick zastanawia się, czy zrobił dobrze. Wchodzi do budynku i słyszy triumfującego Rossa. W tej chwili rozumie, że wojskowi oszukali go, ich celem było zniszczyć potwora. Jones korzystając z tego, że nikt go nie widzi, uruchamia konsolę i sprowadza statek z powrotem na Ziemię. Gdy dotyka urządzenia, powstaje spięcie i prąd wespół z promieniowaniem, które przybyło z pokładu statku, trafia chłopaka. Dzięki temu jego i Hulka łączy nowy rodzaj więzi.

Kapsuła z Bannerem spada w kierunku Ziemi. Rick patrzy i wie, że doktor zginie, jest bowiem dzień. Kapsuła rozbija się, jednak ze statku wychodzi zielony olbrzym. Jones zastanawia się, jak to możliwe. Hulk widząc chłopaka próbuje go zabić, chce zemsty. Rick ucieka przed gniewem potwora, po chwili jednak staje na szczycie góry, nie ma już gdzie uciec. Hulk zamierza zabić chłopaka, ten krzyczy, żeby potwór zostawił go w spokoju i o dziwo, jego życzenie iści się. Po chwili Rick zauważa, że Hulk wykonuje jego każde polecenie niczym robot. Domyśla się, że to dzięki porażeniu od spięcia konsoli, jakiego doznał wcześniej. Chłopak wraca do domu, bierze Hulka ze sobą. Kładzie się do łóżka i zasypia. Ze snu wyrywa go hałas - zielony potwór uciekł i demoluje pobliskie miasteczko. Rick próbuje nad nim zapanować, ale nie może podejść na tyle, by stwór go usłyszał. Po chwili do akcji wkracza wojsko - otwiera ogień do potwora. Jonesowi udaje się w końcu zbliżyć do Hulka. Każe mu uciekać. Posłuszny potwór łapie chłopaka i wielkim skokiem, zdolnym przeskoczyć najwyższy wieżowiec [up, up and away :) - redevil] oddala się z miejsca zamieszania. Po wylądowaniu Jones wie, że może kontrolować najpotężniejszą postać na planecie, jednocześnie boi się także zasnąć. Zamyka stwora w celi w jaskini. Po chwili, zmęczony, Rick próbuje nie usnąć.

Part 2: "The Origin Of The Hulk"

Rickowi Jonesowi przypominają się ostatnie wydarzenia i wypadek z bombą gamma [patrz poprzednie numery - red].

Part 3: "Will The Mighty Hulk Be A Match For The Ringmaster?"

W miasteczku Plainville wszyscy mieszkańcy zastygli w bezruchu. Ktoś opróżnił kasy w sklepach i bankowy skarbiec. Jeden z detektywów badających sprawę zauważa na ścianie plakat reklamujący cyrk. Mówi, że każde z poprzednich miast, w którym wydarzyła się podobna sytuacja, też miały porozwieszane takie plakaty.

Cyrk. Ringmaster prosi, by zgromadzona publiczność wpatrywała się w kręcącą się spiralę na jego kapeluszu. Po chwili cała widownia zostaje zahipnotyzowana. Unieruchomieni ludzie zostają szybko pozbawieni kosztowności. Cyrkowa trupa nie jest jednak usatysfakcjonowana i po chwili cyrkowcy łupią całe miasto. Gdy kończą dzieło, wyprawiają się w drogę.

Rick cierpi na brak snu, udało mu się nie zasnąć w nocy, dzięki czemu nie stracił kontroli nad Hulkiem. Chłopak rozmyśla jednak o najbliższej przyszłości - jest głodny. Przypomina sobie, że w pobliskim miasteczku ma ciotkę. Odwiedza ją i korzysta z jej gościnności. Traf chce, że miasteczko odwiedza Ringmaster wraz z cyrkiem. Rick jako fan tej formy zabawy szybko wybiera się na przedstawienie. Gdy show się zaczyna, Ringmaster po raz kolejny hipnotyzuje publiczność. Jones czując działanie hipnozy mentalnie wzywa Hulka na pomoc. Zielony olbrzym słyszy myśli chłopaka i po chwili przybywa na ratunek. Jednak cyrkowcy pokonują go za pomocą wystrzelanej z strażackiego węża wody. Zahipnotyzowany, będący w stanie pomiędzy snem a jawą Rick zostaje w miasteczku, natomiast cyrkowcy podążają dalej. Pętają Hulka i zabierają go ze sobą, Ringmaster chce uczynić z niego jedną z atrakcji.

W kolejnym mieście zaczyna się przedstawienie. Rick wraz z funkcjonariuszami FBI przerywa je. Chcą aresztować Ringmastera. Hulk słysząc głos chłopaka uwalnia się z więzów. Pokonuje próbujących go powstrzymać cyrkowców, rozprawia się nawet z szarżującym nań słoniem. Zielony stwór obezwładnia także próbującego zbiec Ringmastera. Nagle do namiotu wkracza wojsko. Hulk łapie Jonesa i na jego polecenie ogromnym skokiem ucieka z namiotu. Żołnierze widząc to wierzą, że zielony stwór potrafi latać. Generał Ross wykrzykuje, że nie spocznie, dopóki go nie złapie.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulk #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.