Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #560

Fantastic Four #560

Fantastic Four #560

"The Death of the Invisible Woman" - Part Three: "Exodus"

Postacie
Zapowiedź

W XXVI wieku ludzkość dotknął największy kataklizm w historii świata. Dwanaście miliardów ludzi zmarło z głodu, morza zalały większość lądów, a zaraza pognębiła nielicznych ocalonych. Czy dało się tego uniknąć? Pewien człowiek tak uważa...

Streszczenie

Nowy Jork, rok 2509. Świat nie zginął w pierwszej połowie dwudziestego pierwszego wieku, lecz przeżył 500 lat dzięki wysiłkom Reeda Richardsa. Kiedy jednak nadszedł koniec, było gorzej niż ktokolwiek to sobie wyobrażał. 12 miliardów ludzi umarło z głodu. Połowa miast została zalana. Choroby i nowotwory dotknęły niemal wszystkich. Bogate i potężne budynki zniknęły. Superbohaterowie w celu ochrony połączyli siły. Sytuacja jest beznadziejna, dlatego zbudowano ogromną maszynę.

 

Floryda. Banner pyta się, co inni sądzą o konstrukcji. Lightwave zastanawia się, w czym ma pomóc im ten statek.Czy ma zabrać wszystkich z tego świata? Hooded Man stwierdza, że w pobliżu miliona mil nie ma miejsca, gdzie mogliby się spokojnie osiedlić, więc to nie może być to, o czym on myśli. Bruce prosi wszystkich, aby choć trochę pomyśleli. Jaki jest jedyny sposób znalezienia się w czystym i bezpiecznym miejscu? Sam odpowiada i mówi, że cofną się w czasie. Natalie oraz Alex stwierdzają, że jest to nieetyczne i bez sensu. Co będzie z rodowitą populacją? Jeśli miliardy ludzi cofną się w czasie, to nastąpi wielka anomalia i chaos. Naukowiec pyta się, czy są tępi. Skoro nikt się o nich nie troszczył, to dlaczego mają to robić wobec innych? Wszystko to jednak staje się nieważne, gdyż nie mają wystarczającego źródła zasilania. Jest jednak coś co może im pomóc - Galactus.

 

Teraźniejszość, baza New Defenders. Johnny dowiaduje się, że do zasilania wehikułu czasu użyli oni Galactusa. Pyta się, jak to możliwe, że 6 osób uziemiło największego złoczyńcę. Drużyna, która go uwięziła odpowiada, że walczyło ich więcej, ale pozostali tylko oni. Banner Junior, Natalie X, Alex Ultron, Hooded Man, Lightwave i Psionics. Zresztą, Storm powinien być zadowolony. Energia, jaką wytworzy on, przyczepiony do niego Doom oraz Galactus pozwoli przetransportować 8 miliardów ludzi do naszych czasów. Umrze bohatersko, ratując wiele istnień. Mimo to Human Torch stwierdza, że podejście Defenders jest egoistyczne. Pyta się Dooma, co myśli o byciu akumulatorem największego wehikułu czasu na świecie. Niezadowolony Victor przysięga, że zabije każdego, kto mu to uczynił jeszcze tej nocy. Próbując wykorzystać szansę, członek F4 straszy Bannera. Ten jednak odpowiada, że jest zaledwie zastępcą lidera. Zajmuje się sprawami technicznymi, a prawdziwy przywódca pojawi się w ciągu 90 minut.

 

Nowy Jork. Pozostała część Fantastic Four dowiaduje się mniej więcej, co się działo. Walka trwała zaledwie półtorej minuty. Żaden człowiek nie ucierpiał. Żaden oprócz Johnny'ego. Reed obiecuje Sue, że odnajdzie jej brata.

 

Washington Heights. Debbie rozmawia przez telefon z matką. Mówi, że nie poznała Lettermana. Przerywa jej jednak Jason. Drwi z niej z powodu umawiania się z Benem. Próbuje wejść z nią do domu, ta jednak go spławia.

 

Budynek Baxtera. Tabitha przychodzi do Reeda. Po krótkiej rozmowie na temat Franklina i tego, co robi naukowiec, kobieta wyrywa potężny słup i uderza nim naukowca. Ten traci przytomność i wydłużony leży na podłodze. Opiekunka zabezpiecza syna Richardsów i udaje się w kierunku miejsca, w któym przebywa Thing i She-Hulk. Następnie zawala piętro i Ben wraz z Jennifer spada na ulicę. Kolejnym celem jest Sue. Invisible Woman ostrzega Deneuve, że zostali zaatakowani. Kobieta jednak nic sobie z tego nie robi i prosi dziewczynę, by ta położyła na ziemi Valerie. Superbohaterka, domyślając się o co chodzi, w ostatniej chwili broni się przed atakiem oponentki. Po kilku chwilach jednak ulega jej i pada nieprzytomna na ziemię. Sue z przyszłości zapewnia dziewczynkę, że jej matce nic nie będzie, a ona sama odlatuje.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Fantastic Four #560 Fantastic Four #560

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.