Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #559

Fantastic Four #559

Fantastic Four #559

"Death of the Invisible Woman" - part II: "The Hooded Man"

Postacie
Zapowiedź

Oj, Johnny, powinieneś pamiętać stare powiedzenie: pokochaj kobietę, pokochaj jej rodzinę. Tylko kiedy owa kobieta jest super złoczyńcą o imieniu Psionics, to podnosi stawkę do całkowicie innego poziomu. Teraz jest już po, więc Lightwave, Natalie X, Alex U16, Doc Banner oraz Hooded Man oczekują, by Torch sprostał swoim obowiązkom. Oto najgorsze rozstanie w życiu Johnny'ego Storma – chociaż, może będzie to przymusowy ślub? Plus: gdzie podziewa się Doctor Doom?

Cytat

Miguel: "No, I'm afraid darling Johnny is still forty minutes away. Apparently two playboy centerfolds were more important than the biggest break in his career."
Johnny Storm: "I told you, Miguel. I was visiting leukemia patients on the other side of town. Man, why does nobody believe I do stuff like this?"
Miguel: "Because the twins already posted pictures on their web-site, Johnny..."

Streszczenie

Ben z Debbie i jej znajomymi przylatuje Fantasticarem na występ zespołu Johnny'ego u Davida Lettermana. Okazuje się jednak, iż chłopak nadal jest w drodze, czym złości nie tylko swojego menadżera, Miguela, ale również kolegów z zespołu, którzy są zdecydowani znaleźć sobie innego wokalistę, jeśli nie przyjedzie na czas. W tej chwili jednak Johnny'ego atakuje jeden z ze złoczyńców, przedstawiający się jako Lightwave, którzy porwali Dooma z Baxter Building, i roztrzaskuje jego auto.

W restauracji Alyssa Castle spotyka się z Sue Richards. Rozmawiają o akcji charytatywnej Sue i porwaniu Dooma, ale w końcu okazuje się, iż powodem, dla którego Alyssa chciała się spotkać, są prawdziwe intencje Earth-Trust, które dopiero co odkryła. Okazuje się, iż druga Ziemia, którą buduje jej mąż, ma być przeznaczona jedynie dla elit, a reszta ludzkości ma być pozostawiona swojemu losowi. Kobieta chce coś z tym zrobić, ale nie ma do kogo się zwrócić - wszyscy ważniejsi politycy oraz właściciele mediów i korporacji są zamieszani w sprawę.

Okazuje się, że w atak na Johnny'ego jest zamieszana Cindy. Torch z początku myśli, iż chce się ona na nim odegrać za to, że z nią zerwał, lecz okazuje się, iż jej motywy są głębsze - to Banner zlecił im pojmanie Storma. Wywiązuje się walka, w której Human Torch bez większego wysiłku eliminuje oboje przeciwników, gdy na scenę wkracza Hooded Man i obezwładnia go, dosłownie przebijając przez budynek.

W Baxter Building Reed rozmawia z Hankiem Pymem o danych na temat obumierania Ziemi przysłanych mu przez Alyssę i pozwala podświadomości zająć się sprawą Dooma. W tej chwili do gabinetu wchodzi Tabitha i oznajmia, iż stało się coś strasznego i dotyczy to Johnny'ego.

W bazie New Defenders uwięziony wraz z Doomem Johnny próbuje się dowiedzieć, czemu zostali porwani, Victor mu jednak nie odpowiada. Psionics tłumaczy, iż jest zbyt dumny, by się odezwać - został w końcu upokorzony przez drużynę, o której nikt nawet wcześniej nie słyszał. Banner tłumaczy, iż udawały im się już większe akcje, i wyjaśnia, że Doom i Torch są dla nich jedynie dodatkowymi źródłami zasilania. Główna bateria dla ich maszyny znajduje się pod ich stopami. W tej chwili Johnny zauważa, iż wraz z Doomem lewitują nad ciałem Galactusa i wszyscy razem podłączeni są do nieznanej aparatury.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Fantastic Four #559 Fantastic Four #559

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.