Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #558

Fantastic Four #558

Fantastic Four #558

"Death of the Invisible Woman" - part I: "The New Defenders"

Postacie
Zapowiedź

Kim są New Defenders i dlaczego ich pojawienie się zwiastuje zagładę ludzkości? Kto uwolnił Doctora Dooma? Co się dzieje z Valerią?

Cytat

Psionics: "Three banks in a single night. But I'm not sure about this picture in The DB. Do you think I look fat here, or is it just the way my costume's folding?"

Streszczenie

Doom, pojawiając się w Baxter Building, żąda widzenia się z Richardsem, lecz zaraz za nim przybywa trójka nieznajomych postaci, które bez większego wysiłku pokonują Thinga i znikają wraz z Doomem. Godzinę później Ben pociesza swoją dziewczynę, Debbie, która był świadkiem ataku, a Reed próbuje zidentyfikować intruzów, jednak nie figurują oni w bazie danych FF. Sue kładzie Franklina i Valerię do łóżka i widząc, jak troszczyła się o dzieci podczas napadu, przyjmuje panią Deneuve jako opiekunkę. W tym czasie Wasp i She-Hulk przylatują na spotkanie organizacji charytatywnej Sue, a Debbie stwierdza, że ma dość wrażeń na jedną noc i postanawia sama wrócić do domu. Pod budynkiem czeka na nią w samochodzie nieznajomy.

The Raft. Reed ogląda nagrania z porwania Dooma z więzienia i widzi te same postacie, które zaatakowały Baxter Building, a których S.H.I.E.L.D. również nie rozpoznaje. Przyprowadzają do niego jednak Mentallo, który twierdzi, iż wie wszystko o tym, co planują New Defenders, nie może jednak tego zdradzić, gdyż byłoby to wysoce nieetyczne. Wyjawia tylko, iż zamieszani są w to "starzy przyjaciele".

Podczas próby zespołu Johnny'ego Psionics odwiedza go i chwali się, że seria napadów, których dokonała, została opisana w gazecie. Johnny stwierdza, że nie może dłużej przymykać oczu na jej kryminalne działania i postanawia z nią zerwać. Psionics wypomina mu, że nawet nie spytał, po co jej pieniądze, po czym odlatuje z płaczem.

W Baxter Building Tabitha korzysta z okazji, że wszyscy są zajęci i wyznaje Valerii, iż wie, że jej inteligencja dokonała olbrzymiego skoku kilka miesięcy wcześniej. Przekonuje ją, by wyznała prawdę rodzicom, ale dziewczynka twierdzi, iż spowoduje to rozpad rodziny. Niania pyta, czy wie, kim naprawdę jest, a gdy Valeria mówi, że tak, prosi ją o to, by jej zaufała.

Sekretna baza New Defenders. Psionics je posiłek wraz z osobami, które zaatakowały The Raft i Baxter Building. Stwierdza, że Johnny'emu i tak nie spodobałby się fakt, że za pieniądze z napadów finansują swoją tajną bazę. Natalie wypomina Cindy, że związek z Human Torchem był nieodpowiedzialny, lecz ich kłótnię przerywa Doctor Banner, stwierdzając, iż wszystko idzie zgodnie z planem.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Fantastic Four #558 Fantastic Four #558

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.