Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #14

The Punisher (MAX) #14

The Punisher (MAX) #14

"Mother Russia" - part 2

Postacie
Cytat

Nick Fury: "Don't say "sample". Say "six-year-old girl"."

Streszczenie

Nick siedzi z Frankiem w sali projekcyjnej. Informuje Punishera o tym, że w ramach misji, na którą ten się zgodził, Castle zmuszony będzie wybrać się do Rosji. Potem nakazuje jednemu ze swoich ludzi puścić przygotowaną wcześniej taśmę. Na ekranie pojawia się grupa skrępowanych pasami, czeczeńskich rebeliantów. Nagle, w mgnieniu oka, jeden z nich zostaje obdarty ze skóry. Pozostaje z niego jedynie szkielet. Fury oznajmia, że tak właśnie działa wirus Barbarossa. Został on wyhodowany przez rosyjskiego naukowca, Evgeny Stenkova. Zawarł on układ z generałem Amerykańskich Sił Powietrznych, zastrzelił swojego asystenta, zniszczył wszystkie efekty swojej pracy i zabrał ze sobą jedyną próbkę mikroorganizmu. Planował uciec do Stanów. Nie było mu jednak dane tam dotrzeć. Jego rodakom udało się go pochwycić i uwięzić. Próbowali wydobyć z niego formułę, ale niestety mężczyzna zmarł na atak serca już po dziesięciu minutach przesłuchania. Przed śmiercią jednak zainfekował Barbarossą swoją sześcioletnią córkę. Podał jej również antidotum, które całkowicie zniszczy wirusa w ciągu dwóch dni, licząc od tej chwili. W jej krwi znajduje się więc ostatnia próbka. Właśnie na niej zależy generałom. Dlatego wynajęli Nicka. Dlatego Nick wynajął Franka. Na zakończenie odprawy, Fury przedstawia Martina Vanheima, komandosa, który będzie towarzyszył Punisherowi w tej niebezpiecznej misji.

Frank i Martin wyskakują z samolotu pasażerskiego lecącego z Anchorage do Moskwy. Samolot na moment zboczył z kursu. Nikt z załogi jednak tego nie zauważył. Mężczyźni lądują gdzieś w północnej Syberii, nieopodal miasteczka Suhdek. Za miasteczkiem usytuowana jest baza wojskowa, w której znajduje się trzydzieści głowic nuklearnych. Prawdopodobnie również przetrzymywana tam jest dziewczynka. Castle wolałby pracować sam, jednak generałowie, przydzielając mu do pomocy Vanheima, nie pozostawili mu wyboru.

Spotkanie Nicka i generałów. Jeden z wojskowych ogłasza, że desant został zakończony pomyślnie. Następnie robi Fury'emu wyrzuty mówiąc, że ten nie powinien był wyjawiać Punisherowi wszystkich szczegółów misji. Pułkownik jednak nie uważa, żeby zrobił coś źle. Castle zasługuje na pełne wtajemniczenie, skoro będzie tam narażał swoje życie. Żołnierze szczerze nienawidzą Nicholasa. Pocieszają się jednak wzajemnie tym, że mężczyzna sam nie poznał wszystkich informacji na temat akcji odzyskania wirusa Barbarossa. Nie wie nic o Rawlinsie i porwanym samolocie.

Castle i Vanheim ukrywają broń i ekwipunek, po czym udają się prosto do baru. Po jakimś czasie do lokalu wchodzi grupka żołnierzy. Frank prowokuje ich, wszczynając bójkę. Bijatyka rozrasta się. Po niewielkich trudnościach, Frankowi i Martinowi udaje się jednak osiągnąć cel, do którego dążyli. Mężczyźni wymykają się po cichu, zabierając ze sobą dwu pobitych żołnierzy. Na zewnątrz, między budynkami, rozbierają ich i zabijają. Ich mundury z kolei zakładają na siebie. Następnie wsiadają w samochód jednego z denatów i jadą prosto do bazy wojskowej. Pierwszą bramkę kontrolną udaje im się minąć bez problemu. Przy drugiej w ruch idą już noże i broń palna. Dzięki kodom dostępu dostarczonym przez Fury'ego, mężczyźni dostają się do środka. Zjeżdżają windą w głąb kompleksu, nie wiedząc, co ich czeka dalej.

Lotnisko. Rawlins wchodzi do męskiej toalety i zmienia ubranie Araba na garnitur. Następnie podchodzi do kasy i z uśmiechem na twarzy kupuje bilet do Nowego Jorku. Patrzy na oddalający się samolot, na pokładzie którego są już jego ludzie, gotowi do rozpoczęcia sabotażu.

Autor: Don God

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.