Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #13

The Punisher (MAX) #13

The Punisher (MAX) #13

"Mother Russia" - part 1

Postacie
Cytat

generał van Abst: "You always were a goddamned ray of sweetness and light, weren't you, Fury?"
Nick: "Check the small print general. Nothing in there about us sucking each other's balls."

Streszczenie

Punisher od dwóch dni stara się wytropić Leona Rastovicha. Jest to zakapior, mający na sumieniu kilka morderstw i maczający palce w prostytuowaniu nieletnich. Zbir ostatnio wyszedł z więzienia. Gdy Frank odwiedza pewien bar, aby zjeść śniadanie, trop prowadzący do jego przyszłej ofiary sam wpada mu w ręce. Obok niego siedzi bowiem Alexandr Baranowich Formichenko - stary pijak na głos komentujący irytujące go szczegóły otoczenia. Aktualnie narzeka na alkohol podawany w lokalu. Stwierdza, że lubi pić tylko rosyjską wódkę. Następnie, widząc w telewizorze informację o opuszczeniu przez Rastovicha więzienia, wyraża się o bohaterze reportażu w kilku niepochlebnych zdaniach. Barman zwraca mu uwagę na to, że niebezpiecznie jest wyrażać się źle o Leonie w tym miejscu. Gdy jednak Alexandr pokazuje, że nie będzie trzymał języka za zębami, zostaje wyproszony z baru. W ślad za nim udaje się trzech mężczyzn. Ich tropem z kolei rusza Punisher.

Gangsterzy idą krok w krok za Alexandrem. Co rusz z ich ust pada jakaś groźba. W pewnym momencie zostają wciągnięci przez Franka do zaułku. Tam Castle pyta ich o aktualne miejsce pobytu Rastovicha. Odpowiedź uzyskuje dopiero po tym, jak zabija dwóch zbirów na oczach trzeciego. Po otrzymaniu interesujących go informacji, Punisher likwiduje również kapusia. Leon mieszka teraz u swojej matki.

Pułkownik Fury leci samolotem wraz z kilkoma wysoko postawionymi wojskowymi. Generałowie zlecają mu pewną trudną misję. Starają się wprowadzić Nicka głębiej w plan działania, jaki opracowali. Mężczyzna jednak dobitnie daje im do zrozumienia, że nie potrzebuje żadnego wsparcia z ich strony. On jest jedynym człowiekiem, który może wykonać powierzone mu zadanie.

Punisher zakrada się w pobliże domu matki Rastovicha. Kobieta, swoją drogą, również jest zamieszana w ciemne interesy syna. Na podwórzu przebywa kilkunastu partnerów Leona. Teoretycznie są oni jego ochroniarzami przed gangsterami, których morderca wsypał podczas swojego procesu. Castle rozpoczyna akcję od zabicia osoby, po którą tu przybył. Następna w kolejce jest jego mama, która zaatakowała Franka nożami kuchennymi. Ginie ona od strzału w głowę. Słysząc zbliżających się zakapiorów, Punisher odkręca w kuchni domku gaz, po czym wychodzi oknem. Gdy wszyscy bandyci zbierają się na miejscu jatki, do pomieszczenia wpada granat. Kilku zbirów pada trupem. Pozostali natomiast tłoczą się do wyjścia. Tam już czeka na nich Punisher, uzbrojony w karabin maszynowy. Po pozbyciu się wszystkich gangsterów, Frank niespiesznie oddala się. Nie może uwierzyć własnym oczom, gdy nieopodal spotyka Fury'ego. Pułkownik wyjaśnia, że to dzięki niemu Rastovich wyszedł na wolność tak szybko. Nick chciał jak najszybciej odnaleźć Punishera. Ma do niego pewną sprawę.

Frank i Nick piją w barze. Fury ma dla towarzysza propozycję. Wręczy mu kopertę zawierającą nazwiska, hasła i tajne kody DEA, FBI, INS, urzędu celnego, straży przybrzeżnej i każdego dużego posterunku policji na wschodnim wybrzeżu. Logując się, Castle dowie się wszystkiego, co oni wiedzą. Zyska nawet dostęp do podglądu satelitarnego. Będzie miał jak na talerzu każdego tropionego przez siebie bandytę. W zamian pułkownik prosi go o przysługę. Prosi, aby Frank wziął udział w pewnej ekstremalnie trudnej misji zleconej przez Armię. Mężczyzna zgadza się mimo tego, że nie zostały przedstawione żadne szczegóły czekającego go zadania.

Afganistan. Mężczyzna w arabskim stroju rozmawia przez telefon. Zapewnia jakiegoś generała, że cały plan jest już dopięty na ostatni guzik. Ma siedmiu ludzi gotowych do porwania samolotu w imię Allaha. Rozmówca udziela mu pozwolenia na rozpoczęcie akcji. Rawlins, bo tak nazywa się człowiek ze słuchawką w ręce, cieszy się, że może już wracać do domu.

Generał, z którym rozmawiał Rawlins, jest tylko jednym z kilku żołnierzy na wysokim stanowisku, siedzących przy stole. Stwierdza on, że Fury i Castle wykonają zadanie - czy im się to podoba, czy nie.

Autor: Don God

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.