Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #557

Fantastic Four #557

Fantastic Four #557

"World's Greatest" - part IV

Postacie
Zapowiedź

Konkluzja 'World's Greatest'! Ostateczna maszyna pokoju w potyczce o wszystko z najbardziej zabójczym wynalazkiem Reeda! To oraz szokująca ostatnia strona, przez którą będziesz czuł każdą poszczególną minutę przez następny miesiąc, aż do następnego numeru.

Cytat

Rosie: "Doctor Richards, I meant to ask: What's the idea behind the helmets' Galactus-style design? Is that to harness the energy you're stealing from the national power grids?"
Mr. Fantastic: "No, I was working from an entire different perspective this time, Rosie. What's the expression I'm looking for, Frank?"
Frank: "It looks cool, sir."
Mr. Fantastic: "That's the one."

Streszczenie

Na Alasce Sue wyciąga Bena z wody za pomocą pola siłowego. Alyssa tłumaczy, że nie są w stanie namierzyć Capa, gdyż wykorzystuje on swoje teleportery, a jego siła rośnie wykładniczo. Przenosi się z jednej bazy nuklearnej do drugiej i rozbraja je, ale gdy tylko z nimi skończy, będzie chciał zniszczyć każdą broń na świecie. Sue wypomina Alyssie, iż zaprogramowała Capa, by nie skrzywdził jej ani jej męża, na co kobieta odrzeka, że był to konieczny środek bezpieczeństwa.

W Portal Prime Ted Castle monitoruje destrukcyjne działania Capa na całym świecie, po czym łączy sięz Richardsem przygotowującym w Central Parku swój olbrzymi Anti-Galactus Suit, który jako najpotężniejsza broń na Ziemi ma zwabić Capa wprost do niego. Ted ostrzega go, iż robot jego żony jest niepokonany, ale Fantastic mimo to uruchamia swą maszynę i w mgnieniu oka pojawia się przed nim Cap. W tej samej chwili na pole walki teleportują się superbohaterowie, którzy walczyli z Capem na Alasce [poprzedni numer - TNA], lecz Richards mówi im, żeby nie mieszali się do walki. Okazuje się, że, oprócz Alyssy i jej męża, Reed również znajduje się na liście osób, których robot nie może skrzywdzić, co wykorzystuje do zniszczenia robota jednym potężnym ciosem. Po walce, wśród wiwatów Sue pyta męża, jak wpadł na to, iż Cap jest tak zabezpieczony, na co ten odpowiada, że po prostu zgadł, jednak ukradkiem spogląda jednocześnie na Alyssę, która wydaje się być zakłopotana.

W Białym Domu prezydent jest zawiedziony wizją odkrycia przez opinię publiczną programu Nu-World, jednak jedna z jego doradców [Condoleezza Rice - przyp. Dunton] zapewnia go, iż Rosja i Chiny zgodziły się zachować całą sytuację w tajemnicy, i przypomina, iż Nu-World jest ich ostatnią nadzieją.

Podczas sprzątania pobojowiska Alyssa, rozmawiając z Reedem, pyta, czy nadal jest zainteresowany współpracą, na co ten odmawia. W końcu kobieta stwierdza, iż oboje poślubili niewłaściwe osoby, a zamiast tego powinni być ze sobą. Próbuje dowieść, że Reed nie może być szczęśliwy z Sue, na co ten odrzeka, że ją kocha. Przeprasza kobietę i żegna się z nią.

W trakcie kolacji z okazji rocznicy ślubu Sue wyjawia Reedowi, iż doskonale wiedziała, jaki jest plan Alyssy, i że Reed jej odmówi. Richards podarowuje jej pierścień z mikro-galaktyką, a ona w zamian nową płytę Boba Dylana. Gdy spoglądają przez okno restauracji okazuje się, iż Reed cofnął ich w czasie do momentu, kiedy „pierwszy raz spojrzeli na siebie jako dorośli".

Gdy Johnny wraca do swojego mieszkania, zastaje w sypialni nagą Psionics pośrodku zrabowanego przez nią stosu pieniędzy z butelką szampana w ręku.

W Baxter Building pojawia się kandydatka na nianię dla Franklina i Valerii - Tabitha Deneuve, jednak Susan najwyraźniej o niej zapomniała. Nie zraża to jednak starszej kobiety, która wykorzystuje okazję do zapoznania się z dziećmi. W tej jednak chwili następuje uderzenie i pojawia się poturbowany Dr. Doom, żądając widzenia z Reedem Richardsem.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Fantastic Four #557 Fantastic Four #557

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.