Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #65

Daredevil vol. 2 #65

Postacie
Cytat

Spider-Man odnośnie walki z Mr. Hydem przed kamerami: "I think I came off pretty good, but who knows? They always zoom in on my stomach and make me look fat and I'm not fat. If I was fat I wouldn't wear tights! Or I'd wear my shirt hanging out."

Streszczenie

Helicarrier S.H.I.E.L.D., 14 miesięcy temu. Nick Fury ze swojego mostka dowodzenia wpatruje się w wielki ekran monitora, na którym wyświetlana jest pierwsza strona najnowszego Daily Globe. Gazeta oznajmia prawdziwą tożsamość Daredevila.

Hell's Kitchen. Matt wraz z Foggym przedziera się przez tłum dziennikarzy, aby dotrzeć do swojej kancelarii. W środku Jennifer bez przerwy odbiera telefony od dziennikarzy chcących umówić się na wywiad. Matthew idzie do swojego biura, gdzie już czeka na niego Nick Fury. W świetle ostatnich wydarzeń Nick oferuje Mattowi pomoc poprzez przyjęcie go do S.H.I.E.L.D, może mu nawet załatwić współpracę z Black Widow, jeśli oboje będą tego chcieli. Matt nie przyjmuje oferty mówiąc, że jego życie wciąż toczy się dalej i nie zamierza z niego rezygnować. Na odchodne Fury dodaje, że oferta jest cały czas aktualna, po czym staje się niewidzialny i wychodzi.

Spider-Man spogląda na ścianę kiosku z gazetami, oblepioną pierwszą stroną Daily Globe, na której ujawniono tożsamość Daredevila. Peter jest przerażony tym, co widzi. Dla Murdocka właśnie zaczął się koszmar, który Parker przewidywał dla siebie, ale jak widać wypadło na Matta. Peter udaje się do redakcji Daily Bugle'a, gdzie wściekły Jameson wyżywa się na dziennikarzach pytając, dlaczego to nie jego gazeta napisała o tym pierwsza. Ben Urich przekonuje Jonaha, że zna tożsamość Daredevila i nie jest to Matthew Murdock. Peter sam nie wie czemu, ale pod wpływem chwili podłapuje kłamstwo Bena i również zaświadcza, że zna DD i nie jest to Matthew Murdock, po czym szybko wychodzi z biura. Przed budynkiem redakcji Urich zatrzymuje Parkera i przez chwilę mężczyźni milczą, wymieniając się tylko wymownymi spojrzeniami, zastanawiając się, jak inni dowiedzieli się o tożsamości Daredevila i dlaczego oni dwaj gotowi są zaryzykować własną karierą, aby mu pomóc? Peter postanawia porozmawiać z Mattem.

Chociaż jest już noc, przed domem Matta kłębi się tłum dziennikarzy i wozów transmisyjnych. Spider-Man przygląda się im z daleka, zdając sobie sprawę, że pojawienie się przed domem Murdocka w tym dniu przysporzyłoby mu tylko więcej problemów. Gdy Parker ma akurat odejść, pojawia się wściekły Mr. Hyde, obwiniający Daredevila za wszystkie swoje życiowe niepowodzenia. Oprych chwyta wóz transmisyjny i zamierza nim rzucić w dom Murdocka. Wtedy do akcji wkracza Spider-Man, obijając facjatę Hyde’a. Po chwili, ku zdziwieniu Petera i wszystkich dziennikarzy, zjawia się sam Daredevil, dobijając Mr. Hyde'a. Po walce DD i Spider udają się na krótką rozmowę, w której Matt zdaje się nieobecny. Jest zdenerwowany na Petera za to, że zjawił się u niego pod domem i każe mu trzymać się od niego z daleka na jakiś czas. Parker tak też postąpi, co nie zmienia faktu, że czuje się dość niezręcznie. Na dodatek to ciągłe poczucie winy, które nie dawało mu spokoju przez cały dzień. Siedząc wieczorem w domu przed telewizorem, z Mary Jane u swego boku, dochodzi do wniosku, że to wcale nie było poczucie winy, lecz niepokój, który objawiał się w podobny sposób. Niepokój o to, że skoro odkryli Daredevila, to on jest następny. W końcu ile razy ktoś zerwał mu maskę, albo naderwał jej spory kawałek, ile osób miało okazję przyjrzeć się jego twarzy po zerwaniu maski? Po tym, co stało się z Mattem, Peter już wie, jak wygląda najgorszy możliwy scenariusz. Dla niego może wyglądać nawet gorzej, bo wraz z odkryciem tożsamości straciłby Mary Jane, May, pracę i całe swoje życie. Wszystko byłoby zniszczone. Póki co wygląda na to, że stracił przyjaciela. W myślach życzy Mattowi powodzenia.

Central Park, 13 miesięcy temu. Matthew spotyka się ze Stevem Rogersem, ale po chwili szybko się wycofuje, gdy wyczuwa, że Cap ma na sobie górną część swojego stroju. Murdock nie może sobie pozwolić na publiczne spotkanie z którymkolwiek z bohaterów. Rogers uspokaja go i pyta, dlaczego nie przyszedł po pomoc do Avengers? Matt odpowiada, że sprowadza na wszystkich tylko kłopoty i nie chciał rujnować wizerunku zarówno Avengers, jak i Capa. Dlatego postanowił zrobić to po swojemu. Steve wyciąga do niego rękę, docenia jego podejście do sprawy i powołując się na swoje doświadczenie zapewnia, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu i w efekcie może nawet wyjść mu na dobre. Murdock podaje mu rękę, wdzięczny za te słowa. Mężczyźni odchodzą, każdy w swoim kierunku.

Hell's Kitchen, 12 miesięcy temu. Na zapleczu baru, Punisher próbuje wyciągnąć od mężczyzny informacje na temat Kingpina. Nagle z pomieszczenia obok słychać hałas. Frank wychodzi zobaczyć co się stało. Do lokalu wjechało właśnie auto, na masce którego stoi Daredevil, a przed nim leży pobity Kingpin [po dokładny opis tej sceny zapraszam do streszczenia Daredevil vol. 2 #50 - Foxdie]. Castle przygląda się całemu zajściu z daleka.

10 miesięcy temu. Daredevil atakuje handlarzy bronią, którzy dobijali interesu w jednym z hangarów. Bez problemu powala wszystkich na ziemię. Gdy podchodzi do walizki, wyczuwa Punishera celującego w jego stronę. Matt mówi mu, że jeśli potrzebuje pomocy, to jest gotów mu pomóc, jeśli jednak nie, to lepiej, aby odłożył karabin. Frank twierdzi, że Daredevil przekroczył granicę, okrzykując się nowym Kingpinem i teraz stoi po tej złej stronie. Matt błyskawicznie rzuca swoją pałką prosto w lufę karabinu, gdy Castle wystrzeliwuje, pocisk rykoszetem trafia go w nogę. Daredevil przeskakuje nad nim, ten rzuca nożem i odcina Mattowi jeden z rogów. Następnie Castle wystrzeliwuje cały magazynek swojego pistoletu, po czym doczołguje się do broni handlarzy. Matt z ukrycia krzyczy do niego, iż nie potrafi on odróżnić tych złych od dobrych, a ci, którzy tego nie umieją, to wariaci. DD wyskakuje na Punishera i powala go na ziemię. Dzwoni do FBI i prosi o rozmowę z agentem Driverem.

12 miesięcy temu. Matthew spotyka się w parku z Lukiem Cagem, Reedem Richardsem, Peterem Parkerem i Stephenem Strangem [po dokładny opis tej sceny zapraszam do Daredevil vol. 2 #56 - Foxdie]. Nie otrzymując wsparcia od przyjaciół odchodzi.

Wieczorem. W strugach deszczu Matt stoi przed Sanctum Sanctorum Dr. Strange’a. Stephen pojawia się przed nim w swojej astralnej formie i zaprasza go do środka. Matt mówi, że przyszedł tylko, aby go przeprosić za brak szacunku, jaki okazał mu wcześniej tego dnia. Strange zaprasza go do środka na herbatę. Murdock mówi mu, że zdaje sobie sprawę z bałaganu, który narobił i wolał ten poprzedni nieład od tego, który stworzył. Dodaje, że oprócz przeprosin przyszedł też dowiedzieć się, co Strange chciał mu powiedzieć, zanim go uciszył. Stephen przedstawia mu powiedzenie o wystającym gwoździu, który prędzej czy później zostanie dobity, ale nie robi to wrażenia na Murdocku, podobnie jak kolejne powiedzenie. Strange pyta się go, kiedy ostatni raz był w kościele. W tym momencie Murdock przypomina sobie tę tragiczną chwilę, w której zginęła Karen Page. Stephen zaznacza, że to było zawsze jego mocnym punktem, za dnia był oddanym katolikiem, a diabłem w nocy. Matthew dodaje, że jego żona uważa, że w ten sposób próbuje się on usprawiedliwiać. Stephen jest zaskoczony słysząc o żonie, ale gratuluje mu i pyta się, jak Karen [ale wtopa panie Bendis, przecież Strange był nawet na pogrzebie Karen - czujny Foxdie]. Matthew milczy przez chwilę, po czym odpowiada, że to nie Karen poślubił. W końcu pyta się Strange’a, czy pośród tych wszystkich mistycznych rzeczy i zaklęć, które zna, jest jakieś, które może przywrócić jego dawne życie? Strange odpowiada, że nie ma takiej możliwości. Matt z przykrością stwierdza, że w takim razie to jest jego życie.

Dziś. W siedzibie FBI, agentka Del Toro przygląda się pozostałym agentom rozwieszającym zdjęcia osób powiązanych z Daredevilem. Jej przełożony przynosi jej faks z informacją, że jutro na wolność wychodzi Alexander Bont. Kobieta nie wie za bardzo, co to ma wspólnego ze sprawą Daredevila. Dyrektor wyjaśnia, że Alexander Bont był Kingpinem przed Wilsonem Fiskiem, a Matthew Murdock był jego adwokatem.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #65

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.