Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #45

Daredevil vol. 2 #45

Daredevil vol. 2 #45

"Lowlife" - Part 5

Postacie
Cytat

Matthew Murdock: "I miss Wilson Fisk."

Streszczenie

Więzienie o złagodzonym rygorze Allenwood, Montgomery, Pensylwania. Sammy Silke siedząc na dziedzińcu gra w pokera z czterema innymi więźniami. Przy okazji opowiada im historię, jak to za jego sprawą ujawniono tożsamość Daredevila i jak niestety, spieprzył wszystko, próbując załatwić zarówno Kingpina, jak i Daredevila. Od stołu odrywa go policjant, informując, że jego ojciec przybył na wizytę. Sammy jest zaskoczony. Wchodzi do budynku więzienia i idzie w stronę pokoju B, wskazanego przez policjanta. Po wejściu do środka, przerażony Silke spogląda na czekającego na niego Wilsona Fiska.

Nowy Jork. Hotel New Yorker, pokój 887. Matt dzwoni do Milli, ale odbiera jedynie automatyczna sekretarka. Postanawia więc nagrać wiadomość, w której przeprasza za ostatnie wydarzenia i mówi o tym, jak przyjemnym było spotkanie z nią. Jeśli zdecyduje się jeszcze kiedykolwiek do niego odezwać, to z chęcią spotkałby się z nią ponownie. Foggy zapewnia przyjaciela, że zapewne oddzwoni. Mężczyźni rozmawiają o ostatnich wydarzeniach. Matt mówi, że nie ma pojęcia, kto zabił Rosenthala i w sumie to tęskni za Fiskiem i jego rządami. Przynajmniej wiedział, na czym stoi, znał reguły gry, którą ciągle toczyli ze sobą. Mówi Foggy’emu o rozmowie z Lukem, który nazwał go kłamcą i oszustem, a on nie miał nawet dobrego argumentu, aby odeprzeć te zarzuty. Nelson mówi Murdockowi, że wszystkie trudne sytuacje, przez które ostatnio przechodził, te ostatnie miesiące, w których ktoś ciągle obwinia go za coś, zaczęły odbijać się na jego psychice. Przeprasza go za to, że sam krzyczał na niego, gdy cała sprawa ukrytej tożsamości wyszła na jaw, ale był przerażony. Nie ma prostej, właściwej odpowiedzi na to, jak się zachować w takiej sytuacji, ale wie jedno, że Matt powinien robić to, co musi i być tym, kim musi być. Murdock rozczula się nad sobą, Rosenthal został zamordowany, a on siedzi tutaj i ukrywa się przed światem, chcąc to przeczekać. Mówi, że musi iść zająć się Owlem, który może być odpowiedzialny za śmierć Rosenthala.

W swojej kryjówce Owl oddaje próbkę swojego DNA, która ma posłużyć do produkcji MGH. Nie jest z tego zadowolony, gdyż to bolesny zabieg, poza tym miała być to jednorazowa akcja, a to już trzeci raz, jak pobiera się od niego próbkę. Doktor tłumaczy się, że to wina Iron Mana, przez którego ostatnio zabrakło prądu w całej dzielnicy i przez godzinę laboratorium pozbawione było zasilania. W związku z tym lodówka, w której przetrzymywane były próbki, rozmroziła się, a próbki nie przetrwały ocieplenia. Do pomieszczenia wpada FBI z nakazem przeszukania. Agent Driver oznajmia Lelandowi, że doszły ich słuchy, że niejaki Riley Jenkins zaginął, a ostatnim miejscem, w którym go widziano, był ten oto club The Owla. Podobno chłopaka z torbą pełną kasy ze sprzedaży narkotyków dorwał Daredevil. Następnie wszedł do tego lokalu, ale już z niego nie wyszedł. Anad przedstawia się jako prawnik Owla. Driver rozpoznaje go jako dawnego pracownika Kingpina i dodaje, że Fisk za swoich rządów miał wszystko pod kontrolą i działał na granicy legalności, dlatego ciężko im było go zgarnąć. Dlatego zasługiwał na miano Kingpina. Driver rozpoznaje również doktora Sykesa, który trzyma pojemnik z DNA Owla. Od razu rozgryza jego zamiary odnośnie produkcji MGH. Przy okazji zwraca się do Anada informując o śmierci Sammy’ego Silke’a, podobno zmiażdżono mu głowę. Dlatego proponuje prawnikowi wejście w układ z FBI, a zapewni mu ochronę. Anad zauważa, że Silke był pod ich ochroną, na co Driver stwierdza, że w takim wypadku Anad ma poważny problem. Owl korzysta z chwili nieuwagi agenta i atakuje go, odbierając mu pojemnik z próbkami. Driver zaczyna strzelać i odskakuje w tył, przebijając się przez szybę i spadając na parkiet w klubie poniżej. Leland ucieka, ale na ulicy dopada go Daredevil, obiecując, że tym razem będzie bolało. Mężczyźni walczą ze sobą, gdy na zewnątrz wybiegają agenci FBI. Leland z furią rzuca się na Devila, ale ten bez trudu najpierw unika wszystkich ciosów przeciwnika, po czym przechodzi do miażdżącego kontrataku i pozbawia Owla przytomności. Przekazuje pojemnik z próbkami dla Drivera, pytając się, czy jest aresztowany. Agent mówi, że w ogóle go tu nie było. Daredevil dziękuje i odchodzi. Driver mówi jeszcze, że powinni jeszcze porozmawiać, gdyż musi go ostrzec. Devila jednak już nie ma. Stoi on na dachu, przysłuchując się jeszcze rozmowom agentów FBI. Driver mówi do jednego ze swoich ludzi, że chciał ostrzec Daredevila przed Wilsonem Fiskiem, który podobno jest już w kraju. Kingpin wrócił.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.