Avalon » Serie komiksowe » Thor vol. 3 » Thor vol. 3 #5

Thor vol. 3 #5

Thor vol. 3 #5

"Special Delivery"

Postacie
Zapowiedź

Thor szukał daleko i dokładnie swoich przyjaciół z Asgardu na całej długości i szerokości Stanów Zjednoczonych... ale nie był przygotowany na to, co odkryje! Niestety, tam gdzie jest Thor, musi być również...

Cytat

Donald Blake: "But who's inside that thing? who's..."
Thor: "It matters not. For whoever it is within the Destroyer's shell, he shall not stand!"

Streszczenie

Pod mury Asgardu podjeżdża właśnie listonosz. Montuje skrzynkę na listy, którą znaczy nazwą i adresem, po czym wrzuca do niej list i odjeżdża. Po chwili zjawia się Thor, który czyta list, okazujący się być zaproszeniem na piątkowe zebranie mieszkańców miasta dla niego i przyjaciół. Już na dziedzińcu zamku, bóg piorunów pyta się Heimdalla, dlaczego jest zasmucony i czy są jakieś informacje o tym, gdzie znajduje się jego ukochana Lady Sif. Boski strażnik odpowiada, że nie wyczuł jej esencji w żadnym z dziewięciu światów, a co gorsza, chociaż udało mu się doprowadzić Thora do wielu mieszkańców, to jednak od kilku dni liczba wyczuwalnych esencji Asgardczyków zaczyna zanikać. Nie sądzi jednak, że ktoś ich morduje. Do tego odkrył jeszcze jedną ciekawą rzecz. Gdy zauważył, że ich przyjaciele zanikają, poczuł również tajemniczą ciemność na pustyni pomiędzy Nevadą, a Nowym Meksykiem. Thor dziękuje przyjacielowi i rusza to zbadać, obiecując odnaleźć resztę rodziny.

Na miejscu Thor odkrywa podziemny bunkier. Ku swojemu zdziwieniu odkrywa salę, w której w celach więzionych jest wielu ludzi proszących go, aby ich uwolnił. Asgardczyk pyta się, kto im to zrobił. Ludzie odpowiadają, iż nie mają pojęcia, czym lub kim jest, ale porywał ich w różnych częściach świata i uwięził tutaj. Thor obiecuje im bezpieczeństwo i każe odejść od krat, gdy nagle jakaś kobieta w ślubnej sukni mówi, że go zna i ze strachem w oczach prosi go o pomoc. Nagle Asgardczyk słyszy dudnienie w korytarzu i chwytając Mjolnira prosi porywacza, aby się pokazał, ponieważ musi zamienić z nim słowo. Ku jego zdziwieniu staje przed nim Destroyer [asgardzki pancerz wykonany przez Odina - dop. Gamart]. Thor rzuca się na przeciwnika mówiąc, że nie obchodzi go co tutaj robi, ani ilu jego przyjaciół jest tutaj więzionych. Jedno czego jest pewien, to że on nie stanie pomiędzy nimi.

Kolejne ciosy spadają to na Destroyera, to na Asgardczyka, który blokuje młotem promienie energetyczne przeciwnika. W tym czasie, w podświadomości Thora, gromowładny zastanawia się dlaczego zbroja, nawet gdy znalazła jakąś duszę, którą przejęła, więzi tych wszystkich ludzi. Donald Blake odpowiada, ze na pewno chce zniszczyć ludzkie ciała bóstw, aby ci nigdy się nie odrodzili. Thor odpowiada, że to nie ma znaczenia, ponieważ nieważne, kto znajduje się w zbroi, i tak zostanie pokonany.

Gromowładny wyrzuca przeciwnika z bunkra na pustynię, z dala od ludzi. Gdy zostaje nazwana Niszczycielem, zbroja odpowiada, że to Thor nim jest i przez to musi zginąć. Thor mówi Blake'owi, że nigdy nie widział Destroyera atakującego z taką wściekłością. Na szczęście teraz może ostatkiem sił wzlecieć w powietrze i użyć swojej mocy, aby rozbudzić resztę przyjaciół, a małej armii Asgardczyków nawet Destroyer powinien ulec. Rozpętując burzę, Thor każe powstać swoim bliskim. W bunkrze pojawiają się na ścianach za porwanymi cienie tajemniczych postaci.

Thor, w zniszczonym kostiumie, zlatuje na ziemię wprost w miejsce, gdzie stoi tajemnicza postać nad pustą zbroją Destroyera. Asgardczyk pyta się go, kim jest. Balder odpowiada, że był tym, który go kochał, który zwał go przyjacielem i bratem. Przez lata żył tylko dla jednej rzeczy, aby bronić Asgardu przed każdym przeciwnikiem, aby potężne mury nigdy nie poddały się żadnej sile. Jednak Asgard został zniszczony w końcowym cyklu Ragnarok... przez Thora. Balder czuł złość w sercu, ponieważ pozwolił swojemu domowi upaść. Był zły na siebie i coś odpowiedziało na jego gniew i sprowadziło go w to miejsce. Wtedy też zaczął zbierać ludzkie postacie Asgardczyków. Jak został uwięziony w zbroi Destroyera, nie ma pojęcia, ale pozostawał w niej do teraz. Thor pyta się wybiegających z bunkra ludzi, gdzie są jego przyjaciele. Jeden z mężczyzn odpowiada, że gdy tylko opuścili ich ciała, zniknęli, została na miejscu tylko jedna osoba, kobieta, która go wcześniej poznała.

Ucieszony Thor podchodzi do klęczącej kobiety i prosi Lady Sif, aby się obróciła w jego stronę, ponieważ tęsknił. Wstając powoli kobieta zdziwiona pyta się, czy naprawdę tęsknił, ale on zna go dobrze i wie, że jego brat musiał go z kimś pomylić. Zaskoczony Thor spogląda na Lokiego w kobiecym ciele, który mówi, że los potrafi sprawiać niespodzianki. Loki stwierdza, że to, iż wyszedł z ognia Ragnarok odmieniony, nie było dla niego wielką niespodzianką, ponieważ nie jest prawdziwym Asgardczykem, lecz dzieckiem Lodowych Gigantów. Widzi tę całą sytuację jako odrodzenie. Jego poprzednie życie miało doprowadzić do Ragnarok, jednak już się zakończyło i cykl został przerwany. To jest nowy start dla nich obu. Chce odnaleźć dla siebie nowe cele w życiu, gdy już nie jest spętany łańcuchami przeznaczenia. Nie ma już w sobie żadnej chęci do knucia intryg, chce po prostu żyć i być szczęśliwym. Jeśli mu nie wierzy, to może go teraz zabić i mieć nadzieję, że to będzie już na stałe. Thor odpowiada, że śmierć i odrodzenie Lokiego są jego sprawką, więc daje mu prawo, aby sam teraz nimi rozporządzał. Na razie, ponieważ jeśli zniszczy jego zaufanie, to nie dostanie drugiej szansy.

Później. Loki mówi tajemniczej postaci iż przez to, że wiele razy udawał się do świata duchowego, zyskał moc, aby wyciągnąć duszę Baldera i umieścić w zbroi, prowokując tym samym Thora, który nie miał czasu, aby przemyśleć swoje akcje. Tłumaczy, że jego brat jest przezorny i poświęci swój czas, aby przez przypadek nie obudzić tych, którzy mogą sprawić mu kłopoty. Jednak przez wystawienie go do walki można sprawić, że będzie działał szybko, aby uwolnić jego duszę i reszty, którą tak dokładnie zebrali, bez dokładnego sprawdzania, kto zostaje uwalniany. Rozmówca pyta się, co wtedy. Loki odpowiada, ze po tym powinni znaleźć się na ziemi, z której Thor zrobił dom dla wszystkich Asgardczyków. Wtedy powinni przemyśleć, jakie dary i możliwości daje im ten nowy dom, do czasu aż nie będą potrzebni. Pyta się rozmówcy, czy się w tej kwestii zgadzają. Doctor Doom odpowiada, że tak.

Oklahoma City. Na przyjęciu pojawiają się właśnie mieszkańcy Asgardu, a Volstagg już w progu przypomina wszystkim iż słyszał, ze ma tu być serwowany tort, a nic tak dobrze nie osładza pechowego dnia, jak tort.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Thor vol. 3 #5 Thor vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.