Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Silver Surfer » Annihilation: Silver Surfer #4

Annihilation: Silver Surfer #4

Postacie
Cytat

Silver Surfer: "Ravenous, you survived."
Ravenous: "Sorry to disappoint."

Streszczenie

Dwudziesty Pierwszy Dzień Anihilacji
Silver Surfer patrzy na resztki zniszczonej Floty Anihilacji. Zrobił to. Znów jest heroldem Galactusa. Z resztek zniszczonej floty wyłania się ocalały Ravenous. Pyta, co Galactus zrobił, że Surfer stał się taki silny. Norrin odpowiada, że mu przebaczył. Sługa Annihilusa przypomina, że to i tak nic nie zmienia. Jego pan w końcu pochwyci ich obu, dlaczego więc nie poddać się już teraz? Surfer nie ma takiego zamiaru. Ravenous stwierdza, że są swoimi lustrzanymi odbiciami i gdyby spotkali się w innych okolicznościach, mogliby zostać przyjaciółmi. Surfer odpowiada, że sprzykrzył mu się taki przyjaciel i atakuje, wywołując potężną eksplozję. Obaj przeciwnicy walczą zaciekle. W pewniej chwili Ravenous strąca Surfera z jego deski i używa jej jako tarczy. Nagle odkrywa, że nie może jej puścić, a Surfer machnięciem dłoni odsyła go w daleką podróż. Galactus każe swojemu heroldowi się pośpieszyć. Surfer tworzy nową deskę, stwierdzając, że upadek Ravenousa będzie przestrogą dla innych. Galactus jest i zawsze będzie.

Trzy ziemskie godziny później. Deska z Ravenousem na pokładzie rozbija się na powierzchni niezamieszkałej planety. Surfer czeka już na niego i radzi wrócić do Annihilusa i nigdy nie wracać. Poszukiwacz wybiera jednak walkę. Bój jest zażarty i brutalny. Ravenous jednak się nie poddaje. W końcu pochwycą Pożeracza. Poszukiwacze są niepokonani. W czasie kolejnego ataku Surfer niszczy Curra, będącego źródłem mocy Raveneusa, jego zaś powala i każe wyciągnąć z tego nauczkę. Następnie wywołuje potężną eksplozję, która niszczy całą planetę. Cudem ocalały Ravenous pyta, czym stał się jego przeciwnik. Ten każe mu wracać do Negative Zone i odlatuje.

Galactus pyta, czy to koniec. Jego herold odpowiada, że tak, o ile Ravenous wyciągnie wnioski z tej lekcji. Nie zabił go, bo nie jest mordercą. Galactus przypomina, ze Surfer znów mu służy i nie wie, czy nie powinien się złościć za zniszczenie planety, którą chciał pożreć. Surfer odpowiada, że ten świat był jałowy i nie było tam pożywienia. W związku z tym, spoczywa na nim zadanie znalezienia innej planety, którą Galactus mógłby zjeść. Surfer znów jest na znanej sobie drodze. Będzie więcej zniszczenia, ale będzie też jakiś cel. Zaprowadzi Pożeracza Światów ku zgubie Annihilusa. I niezliczone życia zostaną ocalone.

Epilog. Nie zniszczona kolonia planetarna. Czterdziesty Dzień Anihilacji.
Aegis uważa nieskrępowany ewolucyjny rozwój na planecie za fascynujący, Tenebrous - za niepokojący. Oboje dyskutują na ten temat, gdy nagle pojawia się ten, na którego czekali - Thanos. Skreet prosi swojego pana, aby uważał. Tenebrous i Aegis to istoty równie stare i potężne, jak Galactus. Ale o wiele gorsze. Thanos przemawia do olbrzymich istot. Aegis wydaje się zafascynowana Skreet - istotą zrodzoną niedługo po stworzeniu Wszechświata. Jest ciekawa, jak to małe stworzonko przetrwało Czystkę, ale Skreet nie ma zamiaru powiedzieć. Kiedyś może znowu potrzebować swojej kryjówki. Rewanżuje się pytaniem, jakim cudem dwoje gigantów żyje, skoro powinni być martwi. Thanos jednak pyta o to, co należy do niego, a co oni mu zabrali. Tenebrous oddaje mu niemal doszczętnie wyssanego Fallen One'a. Nie jest im już potrzebny. Ale mimo, że jest tworem Galactusa, to Thanosa tytułuje swoim panem. Chcą wiedzieć, dlaczego. Thanos zapewnia, że nie służy Pożeraczowi Światów, a Aegis potwierdza to. Wyczuwa, że Tytan jest sługą innego pana. A raczej pani. Dwoje istot mówi Thanosowi, że polują na Galactusa. Ten odpowiada, że on również go ściga. Może powinni połączyć siły?

Autor: Demogogron

Galeria numeru

Annihilation: Silver Surfer #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.