Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #20

Ultimate Fantastic Four #20

Ultimate Fantastic Four #20

"Think Tank"

Postacie
Cytat

Reed uważa, że mógł lepiej spisać się w konfrontacji z Rhondą

Ben Grimm: "Brain envy?"

Johnny Storm: "Brain envy."

Ben Grimm: "That's bad."

Johnny Storm: "Seriously. You're lucky you don't have one."

Streszczenie

Reed Richards budzi się obezwładniony specyfikiem wstrzykniętym mu przez Rhonę Burchill. Ben, Sue i Johnny wciąż są nieprzytomni. Rhona mówi Reedowi, żeby się uśmiechał, bo zaraz zacznie się pokaz z jego udziałem. Richards pyta się, co ona sobie zrobiła, że jest obecnie w takim stanie. Kobieta odpowiada, że lepiej będzie, jak mu pokaże, po czym wstrzykuje mu mieszankę, w której skład wchodzi m.in. jej płyn mózgowy, co powoduje, że Reed doświadcza wspomnień Rhony. Widzi jej dzieciństwo, w którym wykazywałą większą inteligencję niż rówieśnicy, docinki z ich strony, dylematy jej rodziców, którzy nie wiedzieli, co zrobić z niezwykłym dzieckiem. Wreszcie test kontrolny w Budynku Baxtera, który wypadł pomyślnie, ale pomimo tego doktor Storm nie zdecydował się na przyjęcie Rhony do szkoły z powodu jej niestabilności psychicznej. Odrzucenie spowodowało nienawiść, która skupiła się na Reedzie Richardsie. Rhona następnie w wyniku eksperymentów na sobie zwiększyła efektywność jej mózgu do sześciuset procent, ale ponieważ potrzebowała dodatkowej tkanki mózgowej, przeprowadziła operację na swoim bracie, Bobbym, którego później zmieniła w androida i teraz jest jej pomocnikiem.

Reed budzi się z podróży w przeszłość Rhony i uważa, że jest szalona. Ona nie zważa na to i za pośrednictwem łącz satelitarnych rozpoczyna aukcję. Przedmiotem sprzedaży są Reed, Ben, Sue i Johnny, a uczestniczą w niej organizacje i państwa z całego świata. Rhona przeprowadza aukcję w błyskawicznym tempie i ostatecznie czwórka przyjaciół zostaje sprzedana Latverii za dziewięćset milionów dolarów.

Rhona każe swoim pomocnikom pilnować, żeby jej więźniowie, a zwłaszcza Ben Grimm, byli trzymani w uśpieniu. Mówi do Reeda, że już wkrótce zostanie pocięty na kawałki w celu sprawdzenia, jak funkcjonuje jego organizm. Richards odpowiada, że Rhona pluje, kiedy mówi, przez co kobieta się wścieka i atakuje go. Chwilę później uspokaja się i rozpoczyna przygotowania do transportu. Bobby rozbija okno, za którym czeka zakamuflowana platforma. Android zanosi na nią Reeda, ale w tym momencie z góry spada helikopter, którym wcześniej rozbiła się czwórka przyjaciół. W zamieszaniu Richardsowi udaje się uwolnić, ale ponieważ wciąż jest osłabiony, jest w stanie tylko schować się pod sufitem. Bobby ściąga go na dół. Rhona chwali próbę ucieczki, ale mówi, że i tak nie udałoby mu się. Reed zgadza się i stwierdza, że wcale nie chciał uciec, tylko próbował zyskać na czasie, żeby pozostali mogli dojść do siebie po tym, jak zdołał odłączyć ich od dopływu substancji, która utrzymywała ich bez przytomności. Pierwszy uwalnia się Ben. Bobby chce znów uśpić go, ale Grimm wytrąca mu z rąk wyrzutnię specyfiku do kontroli tłumu. Następnie szybko radzi sobie z resztą stworów Rhony, po czym zbliża się do niej samej. Ta mówi, że cierpi na hemofilię, i wykorzystuje chwilę zawahania Bena, oślepiając go, podobnie jak wcześniej Reeda. Teraz każe Bobby’emu użyć śmiertelnej dawki specyfiku na Reedzie, ale w samą porę Sue otacza go polem siłowym. Z powodu osłabienia musi stać się na powrót widzialna, więc Rhona powala ją na ziemię. Johnny chce strzelić ogniem w przeciwników, ale Bobby na polecenie siostry zaczyna wyświetlać hologramy postaci. Dziesiątki sobowtórów Burchillów odlatują przez wybite okno, a Johnny nie wie, których powinien zestrzelić. Rhona na pożegnanie mówi do Reeda, że jeszcze się spotkają i wtedy nawet szczęście mu nie pomoże. Richards nie ma innego wyjścia, jak przyznać jej rację. Sue mówi mu, że sam łut szczęścia nic nie daje, trzeba jeszcze potrafić go wykorzystać i jemu się udało, ale Reed pozostaje niepocieszony.

Jakiś czas później pracownicy Budynku Baxtera badają, czy czwórka przyjaciół powróciła ze Strefy N w dobrym zdrowiu. Johnny i Sue boją się, że ojciec ich skrzyczy za zamieszanie w Las Vegas, ale ten cieszy się, że ich widzi i jest dumny, że tak dobrze poradzili sobie z inwazją obcych i atakiem na Budynek Baxtera.

W swoim pokoju, Reed przegląda wideo-wiadomości. Jedna z nich szczególnie przykuwa jego uwagę. Ktoś poszukuje Reeda Richardsa. Ktoś, kto sam wygląda jak Reed Richards, tylko kilkanaście lat starszy.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.