Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #551

Fantastic Four #551

Fantastic Four #551

"The Beginning of the End"

Postacie
Zapowiedź

Oryginalni Fantastic Four są znowu razem, na czas, by skrzyżować swe ścieżki z bohaterem, który cofnął się 75 lat w przeszłość w desperackiej próbie uratowania przyszłości od Reeda Richardsa, szaleńca, który zmieni oblicze planety. Oh, a ów bohater, który powrocił, aby uratować świat? Jego imię brzmi Dr Doom.

Cytat

Johnny (po zobaczeniu sekretnego pokoju Reeda): "You know, If you'd asked, I'd have bought you a notebook."

Streszczenie

75 lat w przyszłości. Platforma 42, jedyne wejście do najlepiej zabezpieczonego więzienia jakie kiedykolwiek istniało. Strażnikami są tu wyłącznie silne, niesamowicie odporne androidy. 7 mil pod platformą, na dnie Rowu Mariańskiego znajduje się właściwe więzienie. Ktokolwiek wydostałby się z niego i tak znalazłby się na dnie oceanu i ciśnienie zamieniłoby go w organiczną papkę. Więzienie 42 to obecnie jedyne takie więzienie, gdyż od 20 lat przestępcy są poddawani terapii przystosowawczej lub są wysyłani na planety spoza naszego układu słonecznego. Obecnie znajduje się tam tylko sześciu więźniów. Sądząc po otwartej celi i porozrzucanych po kątach zniszczonych androidach, zostało już tylko pięciu. Jeden z funkcjonujących jeszcze androidów łączy się z podstarzałym już nieco dr Richardsem i przekazuje mu wiadomość: „Z więzienia uciekł Dr Doom”.

 

Baxter Building. Teraz. Fantastic Four wrócili właśnie z kolejnej fantastycznej wyprawy, podczas której pokonali Diablo. Ben i Johnny są niezwykle zadowoleni z tego faktu, cieszą się, że wszystko wróciło do normy po ostatnich ekscesach w drużynie. Radość nie trwa zbyt długo, gdyż za chwile włącza się alarm zapowiadający intruza w ich domu. Ben i Sue szybko udają się do pokoju dzieci i, oprócz Franklina, Valerii i opiekującej się nimi Alicji, odnajdują... Namora i Black Panthera. Wyglądają jednak nieco starzej niż ich współczesne odpowiedniki. Po chwili pojawiają się Reed i Johnny, a za nimi... Dr Doom! The Thing nie czeka na żadne wyjasnienia i od razu atakuje Victora, ten jednak ma potężne pole siłowe i siła ciosu Grimma jakby obraca się przeciw niemu. Reed poznaje owe pole, gdyż już pracował nad tym pomysłem. Twierdzi jednak, iż wykonanie takiego urządzenia może być możliwe dopiero za dziesiatki lat. Dr Doom przyznaje, że przybył tu z przyszłości, a T'Challa i Namor przybyli z nim, by pomóc przekonać Fantastyczną Czwórkę. Susan nie chce nawet usłyszeć, do czego chcą ich przekonać, nie wierzy w ani jedno słowo największego wroga jej rodziny, Dooma. Głos zabierają więc podstarzali Black Panther i Namor. Twierdzą, iż cofneli się w przeszłość, gdyż chcą uratować świat przed... Reedem Richardsem! Doom każe zebranym pójść za nim do pewnego pokoju. To sekretny pokój Reeda, w którym ściany, podłoga i sufit pokryte są w całości skomplikowanymi wzorami i obliczeniami. Ben dziwi sie, że nigdy nie dowiedział się o tym pomieszczeniu, a Victor stwierdza, że ów pokój będzie w przyszłości okryty bardzo złą sławą. Mr. Fantastic domyśla sie, że chodzi o tzw. 100 ideas, czyli o plany, wyliczenia i pomysły Richardsa, które wprowadzane w życie mają zapobiec destrukcji świata w przyszłości. Bohater chciał powiedzieć o nich Benowi i Johnny'emu, lecz teraz jego wróg go uprzedził. Doom twierdzi jednak, iż niechęć Richardsa do wyjawienia swych planów była spowodowana czymś innym - pomysłem, nad którym naukowiec pracuje teraz, czyli tzw. plan 101. To właśnie ten koncept ma spowodować katastrofę w przyszłości, a Panther, Namor i Doom przybyli tu, by wyperswadować mu jego wdrożenie. Zapytany Reed tłumaczy, czym jest plan 101. Miałby on "naprawić wszystko", czyli zlikwidować głód, wojny, zwiększyć ludzki potencjał, stworzyć ludziom nowe możliwości itd. Nie rozumie jednak, co mogło pójść źle. Dr Doom wyjaśnia mu, że udało mu się zrealizować ów plan w stu procentach, lecz z czasem jego postępowanie zaczęło być nieobliczalne, zwłaszcza po tym, gdy Sue odeszła od niego do Namora. Mr. Fantastic jest zszokowany tymi słowami i podczas gdy Namor tłumaczy się, on podnosi laserowy pistolet i odstrzeliwuje królowi morza głowę.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Fantastic Four #551 Fantastic Four #551

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.