Avalon » Serie komiksowe » New Avengers/Transformers » New Avengers/Transformers #3

New Avengers/Transformers #3

New Avengers/Transformers #3

"Man and Machine" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Ej, o co chodzi z tym gigantycznym Iron Manem i fajną okładką Eda MacGuinnessa? Jak Dr Doom obrócił konfrontację pomiędzy największymi zespołami bohaterów na Ziemi całkowicie do góry nogami? I ile jeszcze minie, zanim Megatron wysadzi Avengers i Autoboty?

Cytat

Megatron: "There is an old Cybertronian proverb: If you truly wish organic beings to be battered into a thin paste, you must do it yourself."

Streszczenie

*Historia rozgrywa się między New Avengers #6 i #7. Transformery w niej występujące nie są tymi, których przygody publikował dawno temu Marvel, lecz postaciami występującymi w komiksach wydawanych przez IDW Publishing.*

 

Latveria. Po przybyciu Iron Mana w zbroi, która rozmiarami dorównuje Transformerom, walka między Autobotami, Avengers i Decepticonami wyrównuje się. Tony mówi Woverine’owi, że jego źródła donosiły o robotach ukrywających się między ludźmi, więc się odpowiednio przygotował: jedna wada tej zbroi to ogromna ilość energii, jaką zużywa. Nagle na pole walki teleportuje się Skywarp, więc Iron Man ostrzega pozostałych przed nowy przeciwnikiem. Ratchet pyta się rannego Prime’a, czy wszystko z nim w porządku. Optimus mówi, że tak i każe mu spróbować dostać się do struktury, w której ukrywają się Decepticony. Dodaje, że ich poczynania nie są dobrze skoordynowane i zastanawia się, gdzie jest Kapitan Ameryka. Ms. Marvel i Falcon znajdują się pod ciężkim ostrzałem Decepticonów-odrzutowców, ale wtedy na pomoc nadlatuje Quinjet prowadzony przez Rogersa. Iron Man oznajmia, że idzie mu na pomoc i każe pozostałym go kryć. Podczas gdy Wolverine walczy z Battlechargerami, Cage zastanawia się, jak właściwie ma pomóc w tej walce, która go przerasta. Zauważa Ratcheta, który ostrzeliwuje strukturę. Autobot mówi mu, że wychodząc z bazy Decepticony musiały zmniejszyć moc pola siłowego, więc być może teraz uda im się dostać do środka. Cage postanawia pójść z nim. Wovlerine planuje to samo, ale Luke przekonuje go, aby pozostał na zewnątrz i dał im trochę czasu. Obiecuje, że on znajdzie Spider-Mana.

 

Ratchet i Cage dostają się do środka, a za nimi podąża Prowl. Mówi przyjacielowi, że ten już pokazał, że dla niego ludzie są ważniejsi niż sprawy Autobotów, więc ma zamiar dopilnować, że najważniejsze zadanie – zniszczenie kryształu wywołującego nienawiść – zostanie zrealizowane. Luke stwierdza, że on i tak wyruszy na poszukiwanie Spider-Mana. Na pytanie Ratcheta, czy jest w stanie sam znaleźć kryształ Prowl odpowiada, że tak i każe drugiemu Autobotowi dopilnować, aby człowiekowi nic się nie stało. Ratchet wyjaśnia Luke’owi, że Prowl jest jego dowódcom, ale jego władza została ograniczona po przybyciu na Ziemię Optimusa, więc jest trochę rozdrażniony. Cage proponuje udać się w kierunku komory, w której wcześniej wpadli w zasadzkę i tam zacząć poszukiwania. Będąc na miejscu, Ratchet niszczy ścianę, za którą Runabout zniknął ze Spider-Manem, kiedy Avengers ostatni raz widzieli swojego przyjaciela. Wtedy przed nimi ukazuje się Megatron, który właśnie kończy się ładować energonem wyprodukowanym z krwi Petera. Wystrzałami z dłoni powala Ratcheta i Luke’a na podłogę, po czym wyraża zadowolenie z działania nowego energonu.

 

Tymczasem Prowl pokonuje kolejne drzwi. W końcu staje twarzą w twarz z Ramjetem i dziwi się, że go tu spotyka. Decepticon sam nie wie, po co tu przybył, biorąc pod uwagę, że Megatron mu nie ufa i obarczył go pilnowaniem kryształu. Prowl każe mu się odsunąć, ale Ramjet stwierdza, że powinien poznać nowego sprzymierzeńca Decepticonów. Chwilę później Autobot pada porażony ładunkiem elektrycznym o dużej mocy.

 

Na zewnątrz, Kapitan mówi Iron Manowi, że Decepticony mają przewagę w powietrzu i przydałaby mu się jego pomoc. Poziom mocy zbroi Starka jest niski, więc ten może jedynie ręką strącić z nieba Skywarpa, który rozbija się o ziemię. Optimus stwierdza, że powinni pójść śladem Decepticonów i wykorzystać nowe źródło mocy. Pyta się Iron Mana z czego są zbudowane obwody w jego zbroi. Usłyszawszy odpowiedź, każe Jazzowi i Bumblebee przygotować się do transferu energii. Iron Man udostępnia dwóm Autobotom złącza, dzięki którym doładowują oni jego zbroję. Mając do dyspozycji nowe źródło mocy, Tony zestrzeliwuje Thundercrackera i Blitzwinga. Przeciwnik został pokonany, więc ludzie i Transformery postanawiają odpocząć chwilę, zanim zadecydują co dalej, ale wtedy ze struktury dobiega ich wiadomość, że pokonanie tych kilku Decepticonów nic nie znaczy i mają natychmiast poddać się Megatronowi i Doomowi. Decepticon mówi, że władca Latverii zdecydował się pomóc im podbić Ziemię. Dodaje, zwracając się do Optimusa, że ma się poddać albo Ratchet i Prowl zginą. Prime prosi, żeby Avengers pomogli zniszczyć mu strukturę, ale Wolverine i Falcon protestują, ponieważ członkowie obu grup są uwięzieni w środku. Bumblebee stwierdza, że oni mogą zostać poświęceni, a Ms. Marvel przyznaje mu rację. Do sporu włączają się pozostali, aż wreszcie głos zabiera Optimus.

 

Wewnątrz fortecy, Astrotrain donosi Megatronowi, że Autoboty i Avengers znów atakują ich bazę. Ten jest wściekły na Dooma, który mówił, że przeciwnicy się poddadzą i poraża go ładunkiem. Stwierdza, że powinien sam zająć się wszystkim. Po chwili podnosi nieprzytomnego Cage’a i zmierza w kierunku wyjścia. Wyszedłszy na zewnątrz oznajmia Autobotom i ludziom, że teraz losy Ziemi się rozstrzygną, a oni zginą z ręki Megatrona.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Avengers/Transformers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.