Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: Year One » The Punisher: Year One #2

The Punisher: Year One #2

Cytat

Frank przeglądając album ze zdjęciami przestępców: "So many faces, like some sick family album..."

Streszczenie

Szpital. Przed wejściem detektywi Laviano i Witts palą ostatniego papierosa przed pójściem do domu. W pokoju Castle klęczy na ziemi powtarzając imię żony. Zabójca celuje z broni w jego głowę. Drugi z bandziorów pospiesza go i każe mu zabić Franka. Nagle Castle łapie za broń zabójcy i uderza go drugą ręką w twarz. Ten oszołomiony strzela. Kula wylatuje przeze okno nie robiąc nikomu krzywdy. Frank zaczyna dusić mężczyznę. Drugi z bandziorów spanikowany strzela. Castle zasłania się trzymanym mężczyzną jak tarczą.

Na dole detektywi słyszą odgłosy strzałów. Zaczynają biec na górę.

Drugi z bandziorów zaczyna uciekać. Castle, z dzikim okrzykiem, rusza za nim. Bandzior wypada na hol. Biegnie dalej. W drzwiach zderza się z policjantem, którego wysłali do toalety. Strzela do niego. Wtedy dopada go Frank i powala na ziemię. Łapie go za włosy i uderza jego twarzą w podłogę. Następnie podnosi jego broń i przykłada mu ją do głowy. Na korytarzu pojawia się Laviano. Prosi Franka, aby nie zabijał mężczyzny. Castle wykrzykuje: Mariaaa! i puszcza broń. Laviano obiecuje mu, że znajdą jej zabójców.

Komisariat. Castle przegląda policyjną kartotekę. Rozpoznaje pięciu mężczyzn, którzy byli w parku. Laviano jest najbardziej zadowolony słysząc nazwisko Bruno Costa. Przedstawia sprawę przełożonemu. Ten także jest zadowolony, iż mają coś na Costę.

Daily Bugle. Peter Parker próbuje porozmawiać z Joe Robertsonem. Ten jest jednak zajęty. Rozmawia z McTeerem, który che napisać historię o Franku. Dostaje wstępną zgodę. Wychodząc zaczepia Parkera i prosi o pożyczenia aparatu. Ten zgadza się. Gdy Peter wchodzi do biura McTeer zabiera film. Parker nie reaguje. Nie chce zrobić nic człowiekowi, który upadł tak nisko.

Dom Castle'a. McTeer przychodzi porozmawiać. mówi, że był wtedy w parku. Żałuje, że nic nie mógł zrobić. Obserwuje Castle'a, który mieszka teraz sam. Ma zasłonięte wszystkie okna i leczy ból szkocką. Przekonuje Franka, że jego tragedia może być początkiem czegoś dobrego. Aby się wkupić w jego łaski mówi, że jego żona także została zamordowana. Dodaje, że opowieść o Franku może dać dobro innym ludziom, którzy o tym przeczytają. Frank zaczyna wierzyć w to co mówi Mike. Mężczyzna w duchu gratuluje sobie występu godnego oskara.

Komisariat. Laviano rozmawia przez telefon. Nie wierzy w to co słyszy. idzie opowiedzieć o tym Wittsowi. Dostał wiadomość, polecenie z samej góry. Ma zostawić sprawę Costy i nie pytać nawet dlaczego. Jedynie zabójca ze szpitala się nie wymknie, Costa odcięli się od niego. Laviano mówi, że w najgorszych snach nie spodziewał się, że to się tak potoczy. Zastanawia się co teraz powie Frankowi.

Frank właśnie odkłada słuchawkę po skończonej rozmowie. Łapie zdjęcie rodziny i "rozmawia" ze swoją żoną. Mówi, że właśnie Laviano przekazał mu wiadomość i nie wygląda to dobrze. Prosi ją o przebaczenie. Rozbija ze złości ramkę zdjęcia. W tym samym czasie dzwoni telefon. To McTeer - mówi, że właśnie się dowiedział. Dodaje, że zaraz do niego przyjedzie.
Po chwili oboje jadą do Daily Bugle. McTeer uspokaja Franka, że może być pewien, że J. Jonah Jameson nie zostawi tej sprawy. Wchodzą do budynku gazety. McTeer idzie do Jamesona, Castle czeka przy biurku Betty. Ta odbiera telefon i zapisuje wiadomość po czym idzie przynieść kawę. Castle odczytuje wiadomość. Wynika z niej, że do McTeera dzwoniła żona.

Betty wraca z kawą, a McTeer z biura J.J.J. Nie zastają Franka. Betty mówi, że ten przeczytał wiadomośc jaką zostawiła żona McTeera. Ten wybiega z budynku próbując dogonić Castle'a.

W domu Frank otwiera swój kufer z rzeczami z wojska. Wyjmuje z niego pistolet. Siada na łóżku i przykłada sobie lufę do głowy. W myślach zwraca się do żony, że będzie ją kochał zawsze.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: Year One #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.