Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: Year One » The Punisher: Year One #1

The Punisher: Year One #1

Cytat

Barman: "Hey McSkunk!"
McTeer: "That's mister McSkunk, Bob."

Streszczenie

Central Park. W parku słychać odgłos strzałów. Budzą one mężczyznę śpiącego na ławce. Ten myśląc, że odgłos pochodzi od petard puszczanych przez dzieci idzie za ich głosem. Trafia na zwłoki pięciu osób. Wiszącego na drzewie, obwiązanego liną mężczyzny i czteroosobowej rodziny - męża, żony i dwójki dzieci. Nawet ostatnie dwadzieścia godzin picia nie przygotowały go na taki widok.

 

Chwilę później cały teren roi się od policjantów. Przybywają także sanitariusze. Na miejsce zbrodni przybywa też detektyw Laviano. Detektyw Witts pokazuje mu zwłoki mężczyzny wiszącego na drzewie. Domyśla się, że on był celem egzekucji, a reszta zginęła przez przypadek. Laviano pyta się go, kogo ma na myśli. Witts mówi, że zginęła czteroosobowa rodzina Castle. Laviano pyta, czy byli jacyś świadkowie. Stan mówi, że tylko mężczyzna, który ich znalazł - McTeer. Laviano najwyraźniej go zna i nie darzy sympatią. Idą go przesłuchać. Detektyw obrzuca mężczyznę stekiem wyzwisk i każe mu mówić, co widział. Ten opowiada, że spał na ławce i nagle obudził go odgłos strzałów. Nagle przesłuchanie przerywa wołanie sanitariusza. Mężczyzna uznawany za zmarłego, i włożony do worka na zwłoki, jednak żyje. Castle otwiera oczy. W amoku łapie sanitariusza za szyję i zaczyna go dusić. Czwórka mężczyzn próbuje go uspokoić. Udaje się im wydostać sanitariusza z uścisku, ale Castle się wyrywa i zaczyna biec. Powala przy tym próbujących go uspokoić policjantów. Kieruje się w stronę ciał swojej rodziny, które przygotowywane są do transportu. W końcu trzem osobom udaje się go powalić. Szał Franka jest jednak tak wielki, że pomimo nich, uwieszonych na nim, podnosi się on z ziemi. Nie pomagają nawet zastrzyki uspokajające, które aplikuje sanitariusz. Castle z uporem podchodzi do worka kryjącego zwłoki żony i rozpina go. Chwilę później środek uspokajający zaczyna działać i Frank osuwa się zemdlony. Zdąża jeszcze wypowiedzieć imię żony.

 

Laviano każe odwieźć go jak najszybciej do szpitala. Widzi także, ze sanitariusze pakują do karetki McTeer'a. Detektyw jest wściekły. Wie, że ten jest gotów na wszystko, by znaleźć się przy Castle'u i przeprowadzić z nim wywiad.

 

Szpital. Laviano i Witts czekają. Wieści o stanie zdrowia Castle'a są optymistyczne. Dostają także wojskowe akta Castle'a, z których dowiadują się, że jest on żołnierzem i że czeka na niego prezydencki medal. Laviano wie, że to wywoła burzę i sprawa będzie przez to trudniejsza, a z ratusza będą płynąć naciski o jej jak najszybsze zakończenie. Detektyw chce także, aby prasa o całej historii dowiedziała się jak najpóźniej. Wszystkiemu przysłuchuje się McTeer. Uśmiecha się na myśl, że los dał mu taką historię. Od czterech miesięcy nic nie opublikował.

 

Laviano zostawia pod drzwiami Castle'a umundurowanego policjanta. Rozmawia z doktorem Warrenem, który przybył do szpitala na zastępstwo. Dowiaduje się od niego, że mężczyzna wiszący na drzewie także przeżył.

 

Bar. McTeer zadowolony z szansy, jaką otrzymał od opatrzności, pisze artykuł nad szklanką alkoholu.

 

Szpital. Mężczyzna, który wisiał na drzewie, jednak umiera. Laviano i Witts jadą do domu. Chcą przesłuchać Franka rano.

 

Chwilę później do siedzącego pod drzwiami pokoju policjanta podchodzą ubrani w kitle dwaj mężczyźni. Zwracają się do policjanta po nazwisku. Pokazują mu obrączkę należącą do jego żony i każą mu iść na dziesięć minut do toalety. Jeśli to zrobi, to zobaczy żonę żywą.

 

Pokój Castle'a. Frank budzi się. Znów wypowiada imię żony. Przypomina sobie, co się stało i zwija się w kłębek, zsuwając się z łóżka. Klęka na podłodze i trzyma się za głowę przeżywając silne emocje. W takiej pozycji znajdują go dwaj "lekarze". Jeden z nich przykłada mu pistolet do głowy.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: Year One #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.